Żeglarstwo: Poznański Puchar klasy Cadet i Słonka

Mistrzowie Polski Janusz Knasiecki i Bogdan Ratajczak z ŻLKS zdobyli na Jeziorze Kierskim poznański puchar w żeglarskiej klasie Słonka. W klasie Cadet zwyciężyli reprezentanci kraju Piotr Kasprzak i Jędrzej Charłampowicz.

Żeglarski Ludowy Klub Sportowy w Kiekrzu wznowił organizację ogólnopolskich regat w klasie Cadet, w których w latach 1966-1985 na Jeziorze Kierskim startowało nawet po 100 jachtów. Zawody miały być wprawdzie zorganizowane przez Pocztowca Poznań, ale niedawno sekcja żeglarska w tym klubie została rozwiązana.

W regatach poznańskiego Pucharu Klasy Cadet startowali m.in. Janusz Knasiecki, Henryk Blaszka, Marian i Roman Jankowscy. Zwycięska osada Piotr Kasprzak - Jędrzej Charłampowicz (ŻMKS Kiekrz) oraz druga w klasyfikacji Piotr Patelka - Szymon Wierzbicki (ŻLKS Kiekrz) przygotowują się do mistrzostw świata, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Belgii. Zawodnicy ci prowadzą w rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego. Piąte miejsce zajęli Słowacy: Miro i Maros Baran.

Rywalizację w reaktywowanej przed trzema laty klasie Słonka wygrali zasłużeni mistrzowie Polski Janusz Knasiecki i Bogdan Ratajczak. W Poznaniu znajduje się siedziba Poznańskiego Związku Klasy Słonka.

Tegoroczna impreza odbyła się pod patronatem wiceprezydenta Poznania Macieja Frankiewicza. Puchary wręczała dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego Ewa Bąk.

WYNIKI KLASY CADET

1. Piotr Kasprzak, Jędrzej Charłampowicz (ŻMKS Kiekrz), 2. Piotr Patelka, Szymon Wierzbicki (ŻLKS Kiekrz), 3. Rafał Roszczuk, Szymon Warniak (MKŻR Świebodzin).

WYNIKI KLASY SŁONKA

1. Janusz Knasiecki, Bogdan Ratajczak (ŻLKS Kiekrz), 2. Tomasz Słodecki, Marcin Pituła (LOK Poznań), 3. Zbigniew Michalski, Henryk Hałupka (Posnania Poznań).