Radomska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Wysokie zwycięstwo nad Amarolem pozwoliło drużynie Komandora na objęcie przodownictwa w tabeli rozgrywek Radomskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

W trzech ostatnich spotkaniach piątej kolejki nie zanotowano niespodzianek. Dziwić może jedynie wysoka wygrana Komandora nad Amarolem, bo przed tym pojedynkiem obie drużyny dzieliła w tabeli różnica punktu.

Tłok zrobił się w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Do długo prowadzącego Macieja Gizy z Iskry dołączyło dwóch zawodników: Piotr Dorsz z Godowa i Robert Wilkowski z Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska.

W szóstej kolejce niezwykle atrakcyjnie zapowiada się pojedynek "studentów" PWSOŚ z zespołem Rafpol/Gotar. Na boisku spotkają się bowiem druga z trzecią ekipą w tabeli, więc emocji nie powinno zabraknąć.

GODÓW - WOLA 6:1.

Bramki: Dorsz 4, Baćmaga, Prasek - dla Godowa, Mosionek - dla Woli.

Do przerwy gracze Woli wytrzymywali napór Godowa i przegrywali tylko 1:2. W drugiej połowie zawodnicy Godowa trafiali do siatki aż czterokrotnie. Znakomitą skutecznością popisał się Piotr Dorsz, który cztery razy zmuszał do kapitulacji bramkarza Woli.

ŁUCZNIK - ALTADIS 1:2.

Bramki: Trzaskowski - dla Łucznika, Bilski 2 - dla Altadisu.

Ojcem zwycięstwa drużyny Altadisu okazał się doświadczony Stanisław Bilski. W pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając swojej ekipę bezpieczną przewagę. Po przerwie widowisko stało się bardziej zacięte, a wynik wciąż był otwarty, bo kontaktową bramkę dla Łucznika uzyskał Trzaskowski.

AMAROL - KOMANDOR 0:4.

Bramki: S. Latosek 2, Sikora 2.

Przed meczem wydawało się, że będzie on bardziej wyrównany. Tymczasem piłkarze Komandora udzielili Amarolowi prawdziwej lekcji futbolu. Dwa gole Sławomira Latoska i dwa Pawła Sikory dały Komandorowi nie tylko efektowne zwycięstwo, ale również fotel lidera.

Klasyfikacja najskuteczniejszych strzelców: 7 bramek - Maciej Giza (Iskra), Piotr Dorsz (Godów), Robert Wilkowski (PWSOŚ), 5 - Maciej Prusiński (Iskra), Mirosław Sułek (Komandor), 4 - Paweł Sikora (Komandor), Robert Kiełbasa (Marel), Tomasz Krawiec (PWSOŚ), Sławomir Latosek (Komandor), 3 - Marcin Maj (Ekoidea), Mariusz Napora (Godów), Paweł Płatos (Rafpol/Gotar), Marek Gos (Amarol), Konopka (Komandor), Stanisław Bilski (Altadis).

Spotkania szóstej kolejki: Godów - Iskra, środa godz. 16.30, Rafpol/Gotar - PWSOŚ, środa godz. 17.45, Marel - Altadis, środa godz. 19, Wola - Radimp, piątek godz. 16.30, Amarol - Łucznik, piątek godz. 17.45, Eko-Idea - Komandor, piątek godz. 19.

Organizatorem ligi jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Patronat prasowy nad zawodami sprawuje "Gazeta Wyborcza".