Motocrossowcy jeździli na Czechowie

MOTOCROSS. Lubelska inauguracja sezonu motocrossowego była bardzo udana dla naszych zawodników. Na torze przy ul. Poligonowej najszybciej jechał Kacper Kępa, a tuż za nim ukończył zawody Robert Rozpędowski.

Kibice, którzy tłumnie przybyli na górki czechowskie, nie mogli narzekać na brak emocji. Zawody były interesujące, choć dla niektórych uczestników występujących w klasie otwartej zakończyły się przedwcześnie. Już po pierwszym biegu - z powodu kontuzji kolana - wycofał się jeżdżący prezes KM Cross Piotr Więckowski. W następnym wyścigu los szefa podzielił Kamil Walczak. Ten wielce utalentowany jeździec wygrał pierwszy bieg, ale skręcił podczas niego kostkę. Ambitnie przystąpił do drugiego, lecz tym razem upadł, a na dodatek doznał kontuzji kolana i musiał zjechać z trasy. Tak więc honoru lublinian przyszło bronić Kacprowi Kępie, Robertowi Rozpędowskiemu i Robertowi Więckowskiemu. Najlepiej poradził sobie pierwszy z nich, który, choć najmłodszy w tym gronie, okazał się najlepszy.

- Pogoda nam dopisała, kibice również - podsumował Dariusz Piątek, zawodnik KM Cross, który tym razem z powodu kontuzji wcielił się w rolę organizatora. - Tor był dobrze przygotowany. Cieszy mnie, że udział w zawodach bierze coraz więcej maluchów. Szkraby strasznie walczą na torze. To bardzo dobrze, bo w tej sytuacji o przyszłość naszej dyscypliny możemy być spokojni. - Te zawody to już przeszłość - dodaje Jacek Buczyński, menedżer KM Cross. - Już myślimy o memoriale Dariusza Kwieka i ostatniej eliminacji mistrzostw Polski strefy centralnej, które odbędą się 12 października. Mam nadzieję, że aura i publiczność dopiszą tak jak teraz.

W sobotę część motocrossowców startowała na torze kartingowym przy ul. Zemborzyckiej w zorganizowanych przez lubelskiego Pioniera zawodach super-moto. - Jest to połączenie wyścigów drogowych z jazdą terenową. - mówi Zenon Krawczyk, kierownik Pioniera. - Ta dyscyplina dopiero u nas raczkuje. Mimo wszystko zawody były udane. Myślę, że z imprezy na imprezę chętnych do startu w tego typu zawodach będzie coraz więcej.

Wyniki - klasa 80 ccm

1. Piotr Leśniak (TNT Łomianki) - yamaha

2. Łukasz Zonik (Automobilklub Polski Warszawa) - KX 85

3. Paweł Buczyński (KM Cross) - suzuki

klasa otwarta:

1. Kacper Kępa (Automobilklub Lubelski) - kawasaki

2. Robert Rozpędowski (KM Cross) - KTM

3. Wojciech Szczepański (AP Warszawa) - yamaha

mini-moto:

1. Bartłomiej Piątek (KM Cross)

2. Monika Kaniewska (Dynamik Warszawa)

3. Jakub Trykacz (KM Cross)

super-moto

klasa do 125 ccm:

1. Jakub Piątek (KM Cross) - yamaha

2. Krzysztof Wiśniewski (KM Cross) - honda

3. Filip Więckowski (KM Cross) - kawasaki

klasa powyżej 125 ccm:

1. Hubert Dzianok (KM Cross) - KTM

2. Robert Więckowski (KM Cross) - KTM

3. Grzegorz Horodyński (KM Self Kielce) - honda

klasa 125 ccm:

1. Kacper Kępa (Automobilklub Lubelski) - kawasaki

2. Piotr Nadulski (KM Cross) - yamaha