Medale zapaśniczek Znicza Podzamcze na mistrzostwach Polski

Z trzema brązowymi medalami z odbywających się w Żarach mistrzostw Polski seniorek wróciły zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie.

W wadze do 48 kg Kubicka w półfinale przegrała z czwartą zawodniczką mistrzostw Europy z Rygi Iwoną Matkowską-Sadowską (Agros Żary). Mimo kontuzji stanęła do pojedynku o brąz, który wygrała na punkty z Julitą Omilusik (Heros Witków). Niekorzystne losowanie sprawiło, że Wawrzycka (72) już w pierwszej walce trafiła na faworyzowaną Monikę Kowalską (Włokniarz Łódź). Przegrała 1:3, ale wygrała kolejne pojedynki, łącznie z walką o trzecie miejsce z Katarzyną Gruźlewską.

Największą niespodziankę trenerowi Czesławowi Zaborskiemu sprawiła debiutująca w imprezie tej rangi Alicja Słomczyńska. W decydującym o brązowym medalu pojedynku pokonała Lucynę Dobrowolską (Platan Borkowice). - Jechała po naukę w nagrodę za dobre występy w Pucharze Polski, jest przecież dopiero pierwszy rok juniorką - powiedział Zaborski. - Ten sukces chcę zadedykować nauczycielom Zespołów Szkół: nr 7 w Podzamczu i Gastronomicznych w Kielcach. W gorącym czasie maturalnym wykazali sporo dobrej woli dla maturzystek Kingi i Ani - dodał.

Znicz reprezentowany przez te trzy zawodniczki zajął 6. miejsce w gronie 19 drużyn.