Komfort Stargard - Prokom-Trefl Sopot 67:88

Prokom-Trefl Sopot jako trzeci zespół awansował do półfinału play off Polskiej Ligi Koszykówki. Komfort Stargard został pokonany 3:0.

Stargardzianie nie mieli wiele do powiedzenia w trzecim meczu, który rozgrywali u siebie. Mimo nieobecności kontuzjowanych gwiazd Prokomu Josipa Vrankovicia i Tomasa Masiulisa Komfort przegrywali od pierwszej minuty i nie mogli trafić do kosza z dystansu, co zazwyczaj było ich mocną stroną. Stałe powiększanie przewagi sopocian skończyło się dopiero 1,5 minuty przed końcem, kiedy Prokom prowadził 28 punktami. W końcówce młodzi rezerwowi Komfortu nieco odrobili straty.

- Awans do ósemki w obecnej sytuacji to chyba największy sukces klubu w historii. W rywalizacji z Prokomem jednak nawet nadmiar ambicji nie mógł wystarczyć. Widać było, że rywale nie chcą już zostawać w Stargardzie na następny mecz - mówił 19-letni skrzydłowy Komfortu Hubert Mazur.