Boks. Obóz Powietkina chce dyskwalifikacji sędziego

Według portalu Sport.bigmir.net obóz Aleksandra Powietkina w najbliższym czasie wniesie protest mający na celu zawieszenie Luisa Pabona. Portorykańczyk sędziował sobotnią walkę Rosjanina z Władimirem Kliczko.

Jak mówi reprezentujący interesy Powietkina Dmitry Ivanov, protest nie będzie dotyczył rezultatu pojedynku Rosjanina z młodszym z braci Kliczko, ale pracy sędziego.

- Nie mamy zamiaru zmienić wyniku walki. Chcemy tylko bronić interesów Aleksandra - tłumaczył Ivanov - Naszym zdaniem sędzia tego pojedynku popełnił mnóstwo błędów, nie wyciągając konsekwencji z licznych fauli Kliczki. Dlatego sądzimy, że interesy Aleksandra zostały naruszone. Będziemy domagać się dyskwalifikacji dla Pabona, zabraniającej mu przynajmniej przez rok sędziować walk w czterech najważniejszych federacjach bokserskich - dodał.

W sobotniej walce Aleksander Powietkin przegrał na punkty z mistrzem świata WBO, IBF i IBO oraz superczempionem WBA Władimirem Kliczko. Rosjanina przez swoją porażkę stracił pas mistrzowski World Boxing Association.

Więcej o: