Czwartoligowcy rozegrają w środę zaległą 19. kolejkę

Zaległą 19. kolejkę spotkań rozegrają dzisiaj czwartoligowcy. Szansę na kolejne punkty ma Mlekovita, która podejmie Pogoń Łapy. Ciekawie zapowiadają się derby Białegostoku między Włókniarzem i Hetmanem

Podopieczni Adama Popławskiego z Mlekovity mają już dziesięć punktów przewagi nad następnymi w tabeli: Hetmanem i Spartą Augustów. - Do końca sezonu zostało kilka kolejek, nie pora na huraoptymizm - uważa jednak Popławski. - Cieszy mnie jednak, że zawodnicy odzyskali skuteczność i w dwóch ostatnich spotkaniach strzelili aż dziesięć bramek. Odblokowali się psychicznie, a w ich poczynaniach sporo było rozmachu. Nie wiem, co prezentuje Pogoń pod wodzą nowego szkoleniowca. Na pewno ich nie zlekceważymy. Zagramy jednak w osłabieniu, bo Robert Flery pauzować będzie za kartki.

Piłkarze Pogoni grają ostatnio jak z nut. Spore w tym zapewne zasługi trenera Tadeusza Siejewicza, który od kilku kolejek prowadzi zespół z Łap. W tym czasie łapianie nie przegrali meczu: dwa razy wygrali (m.in. z silną Pomorzanką) oraz remisowali (także z wiceliderem, Hetmanem).

- Mamy dużo szczęścia - ocenił krótko Siejewicz. - Do klubu przyszedłem wypoczęty i naładowany pomysłami, jak dynamitem. Staram się je przekazywać moim podopiecznym. Zespół był w psychicznym dołku, więc moje zadanie polegało na zmotywowaniu ich do lepszej gry. Sądząc po uzyskanych wynikach, potencjał jest spory. Postaramy się przedłużyć dobrą passę, ale mecz z Mlekovitą nie będzie łatwy. Nie mamy nic do stracenia, tak samo jak lider, więc należy spodziewać się niezłego widowiska.

Po raz drugi w ciągu zaledwie paru dni białostoccy kibice będą mieli okazję emocjonować się miejskimi derbami. Tym razem Włókniarz podejmie Hetmana, któremu nie wiedzie się ostatnio najlepiej.

- Po porażce zawsze mam problemy ze snem, tak mnie to gryzie - przyznaje Jerzy Bołtuć, opiekun hetmańskich. - Faktycznie nie spisujemy się, jak na wicelidera przystało. Przegraliśmy ostatnio zarówno z Jagiellonią, jak też ze słabszymi Stawiskami. Włókniarz nie jest też najłatwiejszym przeciwnikiem, chociaż ma małe szanse na utrzymanie.

W ramach 18. kolejki wcześniej odbyło się już spotkanie Olimpii Zambrów z MKS Mielnik. Ten mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Zestaw par dzisiejszej kolejki: (wszystkie spotkania o godz. 17) Włókniarz Białystok - Hetman Białystok; Promień Mońki - LZS Narewka; ŁKS Łomża - Supraślanka Supraśl; Sparta Augustów - Sokół Sokółka; Kolejarz Czeremcha - KS Stawiski; Mlekovita Wysokie Mazowieckie - Pogoń Łapy; Orzeł Kolno - Jagiellonia II Białystok.