Start Lublin - Unia Tarnów 89:87

Zespół Startu pokonał w Lublinie Unię Tarnów 89:87. Zwycięstwo zapewnił mu rzut Earla Browna w ostatniej sekundzie meczu

Sobotnie spotkanie prawie cały czas toczyło się przy niewielkiej przewadze punktowej gospodarzy, którą jednak stracili w końcówce i wynik rozstrzygał się w ostatnich sekundach.

Oba zespoły, dla których mecz nie miał już praktycznego znaczenia, nie przykładały się zbytnio do obrony. W Unii ciężar gry spoczywał na obcokrajowcach Lewisie Loftonie i Brandunie Hughesie oraz na Zbigniewie Marculewiczu. Ten ostatni nie tylko rzucił 20 pkt, popisał się też siedmioma efektownymi blokami, za które dostawał brawa od lubelskiej publiczności. Start miał dwóch zdecydowanych liderów - Earla Browna i Jacka Olejniczaka wspieranych głównie przez Samo Plevnika i Pawła Kosiora. Brown zdobył 18 punktów, dzięki asystom ma duży udział w dorobku Olejniczaka (27 pkt), zanotował pięć przechwytów. Olejniczak był silnym punktem Startu w walce pod obiema tablicami, pod koszem rywali miał nawet więcej zbiórek niż pod swoim. Pewnie wykańczał akcje, gdyby nie słaba skuteczność w rzutach osobistych, przekroczyłby granicę 30 pkt.

Unia grająca cały mecz siedmioma zawodnikami musiała oszczędnie gospodarować siłami swoich graczy. Gdy w dodatku w połowie drugiej kwarty Hughes opuścił boisko po kontuzji kolana, gospodarze stopniowo wyrobili sobie nieco większą przewagę i po trzech kwartach prowadzili 70:62.

Na ostatnie dziesięć minut rozgrywający Unii jednak wrócił na parkiet. Jego i Marculewicza rzuty i wreszcie "trójka" Loftona doprowadziły na kilkanaście sekund przed końcem do remisu 87:87. Losy meczu rozstrzygnął niezawodny Brown, trafiając z półdystansu równo z końcową syreną.

START LUBLIN 89

UNIA TARNÓW 87

Kwarty: 27:23, 21:22, 22:17, 19:25

Gracz meczu: Earl Brown - b3yskotliwie rozgrywa3, w koncówce jego kosze zadecydowa3y o zwyciestwie Startu.

Sk3ady:

Start: Olejniczak 27, Brown 18 (2), Plevnik 15 (3), Kosior 10 (2), Mio 6 oraz Pelczar 5 (1), Fija3ka 4, Ostrowski 2, Marciniak 2, Konare 0.

Unia: Lofton 23 (3), Marculewicz 20 (1), Hughes 19 (4), Chromicz 14 (3), Potulski 1 oraz Golanski 7 (1), Wichniarz 2, Dolinski 1.