Mistrzostwa Polski w Fitness i w Kulturystyce kobiet odbędą się w niedzielę w Białymstoku

36 zawodników i zawodniczek walczyć będzie o medale 8. Mistrzostw Polski w Fitness i w Kulturystyce kobiet. Impreza po raz siódmy odbędzie się w Białymstoku

- Nikt w Polsce nie potrafi lepiej od nas zorganizować takiej imprezy - mówi Arkadiusz Leszczyński, główny organizator, a zarazem właściciel Maniac Gym. - Nasz region w barwach Maniac Gymu będą reprezentować cztery fitneski, kulturystka oraz zawodnik w fitness mężczyzn, które w naszym kraju dopiero raczkuje.

Na mistrzostwach zadebiutuje nowa konkurencja - fitness sylwetkowe. Stworzona została z myślą o zawodniczkach, które wcześniej nie miały okazji uprawiać gimnastyki sportowej, wręcz niezbędnej przy fitness gimnastycznym. Panie będą także rywalizować w kulturystyce.

Mistrzostwa we wszystkich czterech konkurencjach będą jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy. Prawo startu w tej imprezie uzyskają zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą dwie czołowe lokaty. Atrakcją imprezy będzie udział w imprezie białostoczanki Joanny Zapolskiej, wicemistrzyni świata w fitness gimnastycznym, która reprezentuje Maniac Gym.

Początek zawodów w niedzielę o godz. 10 w hotelu Gołębiewski.