Sport w skrócie

Hades Poznań najlepszy w mistrzostwach Polski juniorów w pool bilardzie. Piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentacji Polski do lat 19.

PIŁKA NOŻNA

Z HADESU NA PODIUM. Zawodnicy klubu Hades Poznań byli bezkonkurencyjni podczas rozegranych w Gliwicach mistrzostw Polski w pool bilardzie. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Mateusz Śniegocki, który trzykrotnie w grupie juniorów starszych stawał na najwyższym podium. Wywalczył bowiem złoty medal w odmianie "14.1", "9"-ball oraz drużynowo wraz ze Sławomirem Nowakiem i Kamilem Wingerem. Klub Bilardowy Hades Poznań obronił tytuł drużynowego mistrza Polski juniorów (w ubiegłym roku zdobył go w Grudziądzu). Wówczas zamiast Sławomira Nowaka występował aktualnie już senior Tytus Kanik. Nowak, nowy nabytek poznańskiego klubu, pozyskany w tym sezonie z JKB Witaszyce, w grupie juniorów młodszych dwukrotnie "otarł się" o medale, zajmując piąte miejsca (w "8"-ball i "14.1"), a w "9"-ball zajął trzecie miejsce. Piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczył klub Alf Ostrów Wlkp.

PIŁKA NOŻNA

Z KONINA DO KADRY. Pięć piłkarek Medyka Konin otrzymało powołanie do kadry Polski do lat 19. W reprezentacji trenera Jerzego Miedzińskiego zagrają: bramkarka Patrycja Majchrzak oraz Katarzyna Sołtysińska, Karolina Dudek, Katarzyna Rusek i Marta Woźniak. Reprezentacja wyjazdowym dwumeczem z Rosją w Moskwie rozpocznie przygotowania do wrześniowego turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy. Podopieczne zagrają z rosyjskimi rówieśniczkami 15 i 17 maja. Będzie to rewanż za dwa towarzyskie spotkania rozegrane w zeszłym roku w Polsce. Pierwszy mecz wygrały wtedy Polki 4:1, drugi przegrały w identycznych rozmiarach.