Piłka nożna: KSZO Ostrowiec - Amica Wronki, sobota, godz. 19

W Ostrowcu zwyciężyły w tym roku Lech Poznań i Groclin Grodzisk Wlkp. To, czy wygra tam też trzecia wielkopolska drużyna, zależeć będzie głównie od tego, czy piłkarze Amiki Wronki zagrają z KSZO z pełnym zaangażowaniem.

Od momentu objęcia zespołu z Wronek przez Stefana Majewskiego zawodnicy Amiki grali efektownie i zaczęli zdobywać punkty. Po remisie w Krakowie z Wisłą wydawało się, że kryzys mają już za sobą. Tymczasem przed tygodniem Amica w kompromitującym stylu (bez ambicji i walki) przegrała na własnym boisku z walczącą o utrzymanie się w lidze Garbarnią Jaworzno. - To nie pierwszy taki mecz, gdy gramy ze słabszym przeciwnikiem i lekceważymy go - wspomina piłkarz wronczan Tomasz Sokołowski. Po wpadce z ubiegłego weekendu jest pewne, że w Ostrowcu gracze Amiki zrobią wszystko, by zatrzeć niemiłe wrażenie, jakie pozostało po meczu z Garbarnią. - Nie boję się o brak ambicji moich zawodników - mówi Majewski. - Piłkarze sami rozmawiali ze sobą na temat ostatniego występu, a to jest skuteczniejsze niż dyskusje z udziałem trenerów - tłumaczy wroniecki szkoleniowiec.

W autokarze Amiki, który wczoraj po południu wyjechał do Ostrowca, znaleźli się Paweł Skrzypek i Veselin Djoković, których zabrakło w meczu z Garbarnią. W porównaniu z ostatnim meczem z kadry zespołu wypadli Bartosz Ława, Mateusz Bartczak, Grzegorz Król i Arkadiusz Bąk.

KSZO jest zespołem niżej notowanym od Garbarni. Ostrowieccy piłkarze przegrali 9 ostatnich spotkań i do wyrównania niechlubnego rekordu ligi brakuje im jeszcze 6 porażek. KSZO musiałoby więc nie zdobyć już punktu do końca sezonu. Podopieczni Włodzimierza Małowiejskiego nie grają jednak tak słabo, jak wskazywałyby ich wyniki. Ostrowieccy piłkarze remisowali do przerwy w sześciu z dziewięciu spotkań. Więc dopóki starczało im sił, walczyli nawet z takimi zespołami jak Wisła Kraków czy Górnik Zabrze. Trzeba jednak dodać, że najwięcej energii gracze KSZO poświęcają grze obronnej, rzadko atakują. Od czterech meczów nie udało im się zdobyć gola, a wiosną strzelili tylko 3 bramki. Przeciwko Amice nie zagrają kontuzjowani Nigeryjczycy Sunday Ibrahim i Maxwell Kalu (były gracz Amiki) oraz Tomasz Żelazowski i Paweł Zajączkowski. W sobotę nie wystąpi też pięciu piłkarzy zawieszonych przez klub.

W tabeli rundy wiosennej

Amica:

10. miejsce w lidze; 3 zwycięstwa - 2 remisy - 4 porażki; bramki: 15:14

KSZO

16. miejsce; 0 zwycięstw - 0 remisów - 9 porażek; bramki: 3:23