Motocross - mistrzostwa Polski

Zawodnicy Motoklubu Olsztyn startowali w Chełmnie w pierwszej rundzie indywidualnych mistrzostw Polski

Pierwsza runda indywidualnych motocrossowych mistrzostw Polski rozgrywana była w Chełmnie. W zawodach startowało czterech zawodników Motoklubu Olsztyn. Najlepiej jeździł Oskar Wojciechowicz w klasie 125 ccm junior. W pierwszym biegu olsztynianin zajął szóste miejsce, ale już w następnym biegu przyjechał na metę jako drugi. - W dalszej części sezonu Oskar jest w stanie nadal jeździć na tak dobrym poziomie - twierdzi Stanisław Olszewski, trener Motoklubu.

W klasie 125 ccm senior miejsca dziewiąte i siódme zajmował Fabian Szymański. Trener olsztyńskich zawodników bardzo liczy również na dobre starty Marcina Szczepańskiego w klasie 80 ccm. Przed sezonem zakładano, że Marcin walczyć będzie o medal mistrzostw Polski. W Chełmnie Szczepański zajmował miejsca siódme i szóste. - Marcin miał złamany obojczyk i z powodu tej kontuzji zaczął trenować później. Jednak w trakcie sezonu powinien jeździć coraz lepiej. Nadal uważam, że ma szansę na medal - powiedział Stanisław Olszewski.

W najwyższej klasie otwartej startował Marcin Kondratowicz. Niestety olsztynianinowi nie dopisało szczęście. W pierwszy biegu zajął on 24. miejsce, zaś drugiego biegu nie ukończył ze względu na awarię motocykla.

Trener Olszewski przyznał, że jego zawodnicy trenowali przed sezonem mniej niż zwykle, gdyż w okresie przygotowawczym w Olsztynie panowały trudne warunki zimowe. - Powoli nadrabiamy zaległości treningowe. Jestem zadowolony z występu zawodników w Chełmnie. W następnych rundach mistrzostw Polski wyniki powinny być jeszcze lepsze. Liczę zwłaszcza na dobry start podczas zawodów w Olsztynie - powiedział trener Motoklubu.

W Olsztynie (1 czerwca) zostanie rozegrana druga runda indywidualnych mistrzostw Polski. Później motocrossowcy ścigać się będą jeszcze w Głogowie, Strykowie, Więcborku, we Wschowej oraz w Lidzbarku Warmińskim. Sezon zakończą 28 września w Gdyni, gdzie zostaną rozegrane klubowe i zespołowe mistrzostwa Polski.