Rekreacja: poznański "Miesiąc dla zdrowia"

Do końca maja potrwa wiosenna akcja Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Miesiąc dla zdrowia". Akcja promuje aktywność ruchową i zdrowy, sportowy tryb życia.

W "Miesiąc dla zdrowia" zaangażowało się, jak co roku, kilka poznańskich ognisk TKKF . Przez cały maj nieodpłatnie są udostępnione obiekty sportowe i rekreacyjne wielkopolskiego TKKF. Wszyscy chętni mają wstęp wolny na zajęcia specjalistyczne, pokazy ćwiczeń, fachowe porady z zakresu sportu i rekreacji oraz zdrowego trybu życia.

Zajęcia są prowadzone przez lekarzy, techników medycznych, instruktorów rekreacji ruchowej o różnych specjalnościach, m.in.: fitness, kulturystyka, pływanie i hipoterapia. W ośrodku przy ul. Winogrady 11 w Poznaniu planowane są zajęcia na siłowni, aerobik z elementami gimnastyki korekcyjnej oraz spotkania z lekarzem.

Również w ośrodku z okazji Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych członkowie Wielkopolskiej Okręgowej Sekcji Niewidomych Masażystów Polskiego Związku Niewidomych w Poznaniu prowadzą masaż leczniczy z poradami z zakresu bólów kręgosłupa, wad postawy i profilaktyki schorzeń układu ruchu.

Ponadto TKKF Piast prowadzi w Szkole Podstawowej nr 19 zajęcia z koszykówki, w klubie Na Pięterku zajęcia z aerobiku oraz program "Serce" (SP nr 6 na os. Rusa).

Ciekawą ofertę ma ognisko TKKF Raszyn przy ul. Ściegiennego 50. Odbywają się tam zajęcia z tai-chi (chińskie ćwiczenia relaksacyjne). Zajęcia z hatha yogi prowadzone są przy ul. Rynarzewskiej 9 (ćwiczenia relaksacyjno-koncentracyjne) oraz ćwiczenia dla osób z nadwagą, aerobik i calanetics.

Podobny charakter ma działalność prowadzona przez Ognisko TKKF Grunwald. W Klubie Osiedlowym Krąg przy ul. Dmowskiego odbywają się zajęcia z aerobiku i hatha yogi. Przy ul. Wronieckiej 11 można korzystać z krytego basenu (atrakcję tę przygotowało Ognisko TKKF Wielkopolanin.

Interesujący jest także program zajęć Ogniska TKKF Wierzbak. Przy ul. Nad Wierzbakiem 37/16 trwają zajęcia z kung-fu, hatha yogi oraz prelekcje na temat wpływu rekreacji ruchowej na procesy starzenia się prowadzone przez specjalistów z zakresu kardiologii i geriatrii.

Wreszcie w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola w Poznaniu można udać się na zajęcia z hipoterapii oraz terapeutycznej jazdy konnej.

Informacje - tel. 853 15 41.