II liga piłki ręcznej mężczyzn

PIŁKA RĘCZNA. II liga mężczyzn. Kolejną porażkę, tym razem ze Stalą Mielec, zanotowali rzeszowscy akademicy. Jeśli podopieczni Mariana Sikory chcą myśleć o utrzymaniu powinni wygrać ostatnie spotkanie sezonu, które rozegrają u siebie z mającym już pewny awans do I ligi zespołem BKS Bochnia.

Pierwszą połowę spotkania w Mielcu wygrali zdecydowanie gospodarze (16:9). W drugiej odsłonie mielczanie trochę odpuścili i dzięki temu w 45 minucie akademicy zbliżyli się do nich na trzy gole i było 18:21. Różnica trzech bramek utrzymała się do 49. minuty, kiedy goście prowadzili 24:21. W ostatnich fragmentach meczu stalowcy dominowali już na parkiecie i odnieśli przekonujące zwycięstwo 32:26. Wśród mielczan na pochwałę zasłużyli Krupa, Szczerba i Zieliński, a w szeregach gości z dobrej strony pokazali się zdobywcy 16 goli Bielak i Rędzio.

STAL MIELEC 32 (16)

AZS UR RZESZÓW 26 (9)

* Stal: Zieliński, Szymczyk - Krupa 9, Szczerba 5, Maćkowski 4, Surowiec 4, Korfanty 4, Szwaja 3, Wilk 2, Pazdan 1, Ryś 0, Turek 0.

* AZS: Siwiec, Sierżęga - Rędzio 9, Bielak 7, Czarnota 5, Cupryś 3, Kwieciński 1, Ulak 1, Zaborniak 0, Zwiercan 0, Bober 0, Pelc 0.

Kary: Stal - 14 min., AZS - 8 min.

Pozostałe wyniki: BKS BOCHNIA - UNIA TARNÓW 26:20. Pauzowały GKS Grodków, Orlik Czwórka Brzeg i AZS Katowice. W meczu rozegranym awansem ELEKTRONIK PRZEMYŚL - ASPR ZAWADZKIE 36:36.