Piłkarska III liga

Gryf Wejherowo pechowo zremisował w Brodnicy. Unia Tczew pokonała swoją imienniczkę z Janikowa i praktycznie zapewniła już sobie utrzymanie w III lidze.

- W pierwszej połowie graliśmy z wiatrem, ale praktycznie nic nam nie wychodziło. Martwiłem się więc o to, co zdarzy się po przerwie, bo w drużynie gości nie brakowało ligowych "wyjadaczy", jak bramkostrzelny Mariusz Rosiak czy sprowadzony z Groclinu Andrzej Janeczek - relacjonował trener Unii Stanisław Mikołajczyk. - Pod wiatr zagraliśmy jednak dużo lepiej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Wicka Nigeryjczyk Dominik Ike. Zespół z Tczewa mógł zdobyć kolejne bramki, w polu karnym zimnej krwi zabrakło jednak Dominikowi Ike, Wickowi i Piotrowi Grudniowi. Goście tylko raz, po rzucie wolnym egzekwowanym przez Rosiaka, zagrozili poważniej bramce Piotra Opuszewicza. Żółtą kartę w drużynie z Tczewa obejrzał Sławomir Mazurkiewicz i nie zagra w niedziele w Stargardzie Szczecińskim przeciwko Błękitnym.

Unia Tczew 1 (0)

Unia Janikowo 0

Strzelec: Ike (56.)

Tczew: Opuszewicz - Gębarowski, Chrzonowski, Mazurkiewicz, Benkowski, Wróblewski, Grudzień, Stanek, Buława, Wicek, Ike

Gryf pechowo zremisował arcyważny mecz ze Spartą Brodnica. Przez cały mecz goście przeważali, znakomite sytuacje seryjnie marnował jednak skuteczny wcześniej Dawid Pomorski. Zemściło się to w 90. minucie meczu - z rzutu wolnego bramkę dla Sparty zdobył Dominik Dulas. - Odchoruję ten mecz. Będą mi się śniły pudła Pomorskiego, szczególnie jego niecelny lob do niemal pustej bramki - mówił po meczu trener Gryfa Wojciech Bork. - Po przewie to my mieliśmy przewagę, mimo że graliśmy pod wiatr, gospodarze wykorzystywali powiewy tylko do dalekich wrzutek - dodał Bork.

Gryf dwa razy po strzałach Zbigniewa Kobusa obejmował prowadzenie. W pierwszej połowie wejherowianie z przewagi cieszyli się tylko dwie minuty - po zagraniu Piotra Jakubczyka piłkę na róg chciał wybić Daniel Czuk, trafił jednak do własnej bramki.

Sparta Brodnica 2 (1)

Gryf Wejherowo 2 (1)

Strzelcy: Czuk (37. - samob.), Dulas (90.) - Kobus (35., 53.)

Gryf: Chamera - Matuk, Martyniuk, Malinowski, Radoń (80. Jezierski), Czuk, Zagórski (85. Freiberg), Wasiek, Pięta, Kobus, Pomorski (88. Ciesielski)