Przed meczem KSZO Ostrowiec - Wisła Kraków

Wicemistrzowie Polski zagrają w Ostrowcu bez Nigeryjczyka Kalu Uche, który został przez PZPN ukarany trzema meczami dyskwalifikacji. Nie zagra również wracający do zdrowia Maciej Stolarczyk oraz lekko kontuzjowany Maciej Żurawski. Większość piłkarzy będzie czuła w nogach granie w reprezentacji Polski. Przeciwko Belgii zagrali Kamil Kosowski, Marcin Baszczyński, Mariusz Jop, Arkadiusz Głowacki i Mirosław Szymkowiak. W młodzieżówce i reprezentacji juniorów występowali Paweł Strąk oraz bracia Paweł i Piotr Brożkowie. Dlatego przed meczem z KSZO Wisła odbędzie tylko jeden trening.

Gospodarze zagrają bez kontuzjowanych Nigeryjczyków, a w dodatku w umowie wypożyczenia Sundaya Ibrahima z Wisły jest klauzula, że nie może grać przeciw Wiśle. Z reprezentacją Polski do lat 18 jest Klaudiusz Łatkowski, a kontuzjowany jest jeszcze Paweł Zajączkowski. Dlatego w podstawowym składzie KSZO będzie trzech juniorów.

Sokołowski czwarty

Od wtorku zawodnikiem KSZO nie jest już Marek Sokołowski. Wydział Gier PZPN rozwiązał jego kontrakt z winy klubu, podobnie jak umowy Jarosława Popieli, Zbigniewa Kowalskiego i Mirosława Kality.

Piątek w Lechu

Kilka godzin po tym, jak Wydział Gier nadał rygor natychmiastowej wykonalności decyzji o rozwiązaniu kontraktu Waldemara Piątka, bramkarz podpisał dwuletnią umowę z Lechem Poznań. Na brak ofert nie narzeka Popiela, który doszedł do porozumienia z Odrą Wodzisław. Po kilka propozycji z I i II ligi mają Kowalski i Sokołowski. Na razie jednak nie mogą grać do czasu aż Wydział Dyscypliny rozpatrzy ich odwołania od decyzji o dyskwalifikacji nałożonej przez klub.