Mistrzostwa Polski juniorów młodszych

KOSZYKÓWKA. Od środy do niedzieli w Szczecinie rozgrywany będzie turniej finałowy.

Drużyna SKK Szczecin niedawno została zdegradowana z I ligi. Tymczasem juniorzy młodsi tego klubu mają dużą szansę wywalczenia tytułu mistrza Polski. Od dziś w Szczecinie rozgrywany jest turniej finałowy

Gdyby młodym szczecinianom udało się zdobyć jeden z medali, SKK pójdzie w ślady juniorów starszych Spójni Stargard, którzy przed niespełna miesiącem wywalczyli tytuł mistrza kraju. Byłby to również pierwszy sukces klubu od trzech lat, czyli od mistrzostw Polski juniorów starszych, które szczecinianie (w składzie m.in. z Szymonem Szewczykiem) wygrali na własnym parkiecie. Atut własnej hali znów jest sprzymierzeńcem naszego zespołu i może przesądzić o zwycięstwie.

- Nie jesteśmy faworytami, ale mierzymy w medal - mówi Tomasz Cichocki, trener SKK. - Jesteśmy w miarę mocnym zespołem z dużymi szansami, choć mamy kłopoty z kontuzjami najlepszych graczy.

Pod znakiem zapytania stoi występ trzech graczy. Paweł Sokal i Karol Pytyś leczą skręcone stawy skokowe, a Tomasz Wojtalik jest przeziębiony. Jednak trener liczy na ich występ już w pierwszym spotkaniu. Jest to o tyle ważne, że ci gracze razem z Robertem Kowalskim grali już w rozgrywkach seniorów i dysponują największym doświadczeniem w zespole.

- Powinno to procentować, ale gwarancji nie ma. W czym będziemy mocni? Motorycznie będziemy jednym z lepiej przygotowanych zespołów, a także mocni będą nasi gracze obwodowi - tłumaczy szkoleniowiec SKK.

Najgroźniejszym przeciwnikiem szczecinian będzie Śląsk Wrocław, który ma skład oparty na wicemistrzach Polski z mistrzostw niedawno rozgrywanych w Stargardzie. Ze Śląskiem SKK może zagrać najwcześniej w półfinale. By dostać się do strefy medalowej, trzeba wyjść z grupy i tutaj jest problem.

- Zupełnie nie znam zespołów ze Stalowej Woli i Jeleniej Góry, natomiast wejherowianie to ubiegłoroczni mistrzowie z młodszego rocznika. Słabych w tych mistrzostwach nie ma - dodaje Cichocki, którego wiedzą i doświadczeniem ma wesprzeć Czesław Daś.

Terminarz spotkań

Grupa A: Śląsk Wrocław, Pyra Poznań, AZS Lublin, Junak Włocławek.

Grupa B: SKK Szczecin, Sudety Jelenia Góra, Stal Stalowa Wola, WKK Wejherowo.

Środa: godz. 10 Sudety - WKK, godz. 12 Śląsk - Junak, godz. 15 uroczyste otwarcie mistrzostw, godz. 16 Pyra - AZS, godz. 18 SKK - Stal.

Czwartek: godz. 10 Junak - AZS, godz. 12 WKK - Stal, godz. 16 Śląsk - Pyra, godz. 18 SKK - Sudety.

Piątek: godz. 10 Pyra - Junak, godz. 12 AZS - Śląsk, godz. 16 Stal - Sudety, godz. 18 SKK - WKK.

Sobota: godz. 10 mecz o siódme miejsce (A4-B4), godz. 12 mecz o piąte miejsce (A3-B3), godz. 14.30 półfinał (A2-B1), godz. 16.30 półfinał (A1-B2).

Niedziela: godz. 10 mecz o trzecie miejsce, godz. 12 finał.