Radomska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Amarol dołączył do zespołów, które odniosły zwycięstwa w pierwszej kolejce Radomskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Dzisiaj rozegrane zostaną trzy mecze drugiej kolejki

Tym razem nie padło tak dużo bramek jak w trzech pierwszych meczach inauguracyjnej kolejki RALPN, ale mecze i tak były interesujące. Szkoda tylko, że na zawody nie dojechała drużyna Róży Jedlnia Letnisko. Nie wiadomo, jakie były tego powody, ale jeśli sytuacja się powtórzy, ekipa zostanie wycofana z rozgrywek.

AMAROL - WOLA 2:0.

Bramki: Gos 2.

Drużyna Amarolu odniosła zasłużone zwycięstwo, choć futboliści Woli stawiali zacięty opór. Ojcem zwycięstwa okazał się Mariusz Gos, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wola również miała okazję do zdobycia gola, ale napastnikom brakowało precyzji. Jeśli jednak jej zawodnicy zagrają w kolejnych meczach z podobną ambicją, już niebawem powinni cieszyć się zwycięstwa.

GODÓW - RAFPOL/GOTAR 1:1.

Bramki: Dorsz - dla Godowa, Łozicki - dla Rafpolu.

Podział punktów nie zadowolił żadnej z drużyn. Obie są jednak pierwszymi, które w tegorocznej edycji RALPN zanotowały remis. Na listę strzelców wpisali się: Piotr Dorsz z Godowa i Łukasz Łozicki z Rafpolu.

EKOIDEA - RÓŻA JEDLNIA LET. - nie odbył się.

Pojedynek nie doszedł do skutku, ponieważ drużyna z Jedlni Letnisko nie stawiła się na boisku w wyznaczonym terminie. - Będę wyjaśniał tę sprawę i jeśli okaże się, że Róża nie zamierza uczestniczyć w rozgrywkach, jej miejsce zajmie inna ekipa - tłumaczy koordynator RALPN Sławomir Baćmaga.

Po pierwszej kolejce na czele tabeli znajduje się Iskra, która pokonała Radimp aż 12:1. Kolejne miejsca zajmują wspólnie Komandor i Marel. Obie drużyny pierwsze pojedynki rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 3:0. Na czwartej pozycji znajduje się Amarol. A szóstą dzielą zespoły Godowa i Rafpolu/Gotar.

Klasyfikacja strzelców: 4 gole - Maciej Giza (Iskra), 3 - Maciej Prusiński (Iskra), 2 - Konrad Latała (Iskra), Andrzej Śwital (Iskra), Paweł Konopka (Komandor), Mariusz Gos (Amarol), 1 - Sławomir Osiński (Iskra), Mirosław Sułek (Komandor), Grzegorz Kiełbasa (Marel), Mariusz Wąsik (Marel), Alfred Kudła (Marel), Mariusz Warzyński (Radimp), Piotr Dorsz (Godów), Łukasz Łozicki (Rafpol/Gotar).

Spotkania drugiej kolejki: Wola - Marel, środa godz. 16, Łucznik - PWSOŚ, środa godz. 17.15, Radimp - Komandor, środa godz. 18.30, Godów - Róża Jedlnia Let., poniedziałek godz. 16.15, Amarol - Ekoidea, poniedziałek godz. 17.30, Iskra - Rafpol/Gotar, poniedziałek godz. 18.45.

Organizatorem Radomskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, na którego boisku przy ul. Chałubińskiego odbywają się wszystkie mecze. Patronat prasowy nad rozgrywkami sprawuje "Gazeta Wyborcza".