NHL. Zwycięstwa Lightning i Stars

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali New Jersey Devils 4:3 w poniedziałkowym meczu drugiej rundy rozgrywek o Puchar Stanleya. W rywalizacji do czterech zwycięstw "Diabły" prowadzą 2:1.

Spotkanie rozegrane w obecności 20 tysięcy widzów miało dramatyczny przebieg. Po pierwszej tercji zawodnicy Lightning prowadzili 3:0 (bramki uzyskali Vaclav Prospal, Martin St. Louis i Fredrik Modin), by po drugiej odsłonie remisować 3:3 (John Madden, Grant Marshall, Jeff Friesen).

Zwycięskiego gola dla gospodarzy uzyskał w 47. minucie weteran, blisko 40-letni (urodzony 28 września 1963 roku) Dave Andreychuk. W końcówce "Diabły" miały kilka okazji na wyrównanie, ale bardzo dobrze w bramce Lightning spisywał się Rosjanin Nikołaj Chabibulin.

Devils nie tylko przegrali spotkanie, ponieśli też dotkliwą stratę. Kapitan Scott Stevens został trafiony krążkiem w oko i opuścił lodowisko po zaledwie kilkadziesięciu sekundach gry.

Również pierwszą wygraną w półfinale Konferencji Zachodniej odniósł zespół Dallas Stars. W poniedziałek pokonał na wyjeździe Anaheim Mighty Ducks 2:1, ale w serii "best of seven" przegrywa 1:2.

Bohaterem meczu był fiński hokeista "Gwiazd", Jere Lehtinen. Dwukrotny brązowy medalista olimpijski (1994 i 1998) strzelił obie bramki dla ekipy z Dallas - w 3. i 24. minucie. Honorowego gola dla Anaheim zdobył w 17. minucie Steve Rucchin.

Po blisko dwóch miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją uda w drużynie Stars wystąpił jeden z najskuteczniejszych graczy tego klubu, Bill Guerin.

Konferencja Wschodnia:

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 4:3

stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 2:1 dla New Jersey Devils

Konferencja Zachodnia:

Anaheim Mighty Ducks - Dallas Stars 1:2

stan rywalizacji 2:1 dla Anaheim Mighty Ducks