Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata w Katowicach?

PZHL jest zainteresowany organizacją hokejowych mistrzostw Dywizji 1. Turniej miałby się odbyć w przyszłym roku w Katowicach.

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata w Katowicach?

PZHL jest zainteresowany organizacją hokejowych mistrzostw Dywizji 1. Turniej miałby się odbyć w przyszłym roku w Katowicach.

Decyzja o tym, gdzie zostaną rozegrane przyszłoroczne mistrzostwa Dywizji 1, zapadnie podczas czerwcowego kongresu IIHF [międzynarodowej federacji hokeja na lodzie - przyp. red.]. Wszystko wskazuje, że jednym z kandydatów prawdopodobnie będzie Polska. - Jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji, ale przyznam, że jesteśmy zainteresowani organizacją tego turnieju. Zdajemy sobie sprawę, że chętnych może być więcej - mówi Zenon Hajduga, prezes PZHL.

W przyszłorocznych dwóch grupach Dywizji 1 oprócz Polski na pewno zagrają: Norwegia, Estonia, Włochy, Wielka Brytania, Węgry, Holandia, Rumunia, Belgia, Korea Płd. oraz dwóch spadkowiczów z grupy A. - Kandydatów do organizacji zawodów na pewno będzie przynajmniej sześciu. Dużo będzie zależy od losowania, bo może się zdarzyć, że w naszej grupie chętnych nie będzie. 7 maja wybieram się na trwające w Finlandii mistrzostwa świata. Będę rozmawiał z władzami IIHF, chcę zainteresować działaczy naszą ofertą - mówi Hajduga.

Przypomnijmy, że Katowice w ostatnich latach dwukrotnie organizowały mistrzostwa świata grupy B. Najpierw w 1997 roku razem z Sosnowcem, a później w roku 2000.

Władze miasta z optymizmem podchodzą do pomysłu. - Organizacja takiego turnieju jest sporą promocją dla Katowic. Jeśli pojawi się konkretna propozycja, to prawdopodobnie będziemy nią zainteresowani - mówi Waldemar Bojarun, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Władze PZHL rozważają również staranie się o organizację turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Turynie. - To na pewno łatwiejsza impreza pod względem organizacyjnym. Jeśli nie dostaniemy Dywizji 1, to będziemy starać się o turniej przedolimpijski - dodaje Hajduga.