Poniedziałek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych "Świętokrzyskie 2003"

Aż 240 zawodników z 61 klubów rywalizowało w hali Publicznego Gimnazjum w Nowinach o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Trzydniowe zmagania zdominowali reprezentanci województw: dolnośląskiego (108 punktów), lubelskiego (96) i zachodniopomorskiego (91). W klasyfikacji klubów zwyciężył Śląsk Milicz (43 punkty) przed Suplesem Kraśnik (41) i AKS Białogard (36).

NASI NA OLIMPIADZIE

Świętokrzyskie miało w turnieju zapaśników skromną, bo tylko 5-osobową reprezentację. Najlepiej w wadze do 63 kg wypadł Rafał Wilk ze Znicza Podzamcze Chęcińskie. Za zajęcie 12. miejsca zdobył dla województwa jedyne 2 punkty. - Nie liczyliśmy na medal, ale Rafał miał szanse na wejście do czołowej ósemki. Pierwszą walkę wygrał łatwo, kładąc rywala na łopatki. Dawało mu to przewagę psychologiczną w kolejnym pojedynku, który jednak przegrał minimalnie 1:2 - opowiadał Stanisław Biernat, prezes Świętokrzyskiego Związku Zapaśniczego. Pozostała czwórka sklasyfikowana została w drugiej i trzeciej dziesiątce. Michał Cieniek (58 kg) z Czarnych Połaniec był 17., lokatę niżej zakończył zawody w kategorii 85 kg Maksymilian Idzik ze Znicza. 20. był Marcin Grabalski (100 kg - Znicz), a 23. Mariusz Kopeć (50 kg - Czarni).

WTOREK NA OLIMPIADZIE

Boks (miejska hala sportowa w przy ul. Jana Pawła II w Starachowicach): godz. 11 - ćwierćfinały, 16 - półfinały. Startuje 10 bokserów ze Staru Starachowice i KSZO.

Szachy (Ośrodek Usług Socjalnych w Brodach Iłżeckich): godz. 10 - II runda, 16 - III runda. Bierze udział pięcioosobowa kadra z Kielc i Ostrowca.