Medale białostockich trójboistów na MP młodzików w wyciskaniu leżąc

Pięć razy białostoccy trójboiści stawali na podium Mistrzostw Polski młodzików w wyciskaniu leżąc. Pozwoliło to podopiecznym Stefana Sochańskiego uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej

W zawodach, które rozegrano w Lubieniu koło Poznania, województwo podlaskie reprezentowała grupa pięciu białostockich młodzików.

- Z przyczyn rodzinnych nie startował Paweł Krasowski, który miał szansę walczyć o medale tej imprezy - wyjaśnia trener Sochański. - Brak tego zawodnika zadecydował, że w klasyfikacji drużynowej przegraliśmy rywalizację o pierwszą lokatę.

Najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Łukasz Toczyłowski (ZSR Białystok), który wynikiem 150 kg wygrał zdecydowanie kategorię do 82,5 kg. To jego nowy rekord życiowy w konkurencji wyciskania.

- Ten zawodnik zrobił ogromny postęp - wyjaśnia trener białostockich trójboistów. - Mimo że to dopiero młodzik, poprawił już juniorskie rekordy Polski w przysiadzie i martwym ciągu o... bagatela, 25 kg. Dzięki wysokiej formie ma szansę na stałe zagościć w kadrze narodowej juniorów.

Wynik Toczyłowskiego po przeliczeniu według tabeli Wilkesa pozwolił mu na zajęcie także drugiego miejsca w kategorii open. Drugi złoty medal zdobył w kategorii do 90 kg Piotr Sienkiewicz (ZSGeod.). Aby wygrać rywalizację w tej wadze, wystarczyło uzyskać wynik 120 kg.

Do tego dorobku białostoczanie dorzucili dwa brązowe krążki. Pierwszy w kategorii do 52 kg trafił do Tomasza Zambrzyckiego (XI LO Białystok), medalisty mistrzostw Europy juniorów w trójboju siłowym, który wycisnął 82,5 kg. Drugi wywalczył w kategorii do 75 kg Ernest Bijak (XI LO Białystok), który wynikiem 130 kg ustanowił nową "życiówkę".

- Wyniki pokazują, że mamy silnych młodzików - dodaje trener Sochański. - Tak dużo młodzieży garnie się do trenowania trójboju, że zastanawiam się nad wystawieniem drugiego zespołu w najbliższych mistrzostwach Polski młodzików. Rezerwowy skład wcale nie będzie pozbawiony szans na medal w konkurencji drużynowej.

Trener Sochański zaprasza chłopców, którzy ukończyli 14 lat, na treningi trójboju siłowego. Zajęcia odbywają się w siłowni hali Włókniarza przy ul. Antoniukowskiej w poniedziałki, środy i piątki w godz. 15-17.

Copyright © Agora SA