Sport w skrócie

KARATECY NA PODIUM. Agnieszka Banasik i Marcin Miller z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin ZPUE Włoszczowa zajęli trzecie miejsca podczas międzynarodowego Pucharu Polski w Legnicy. Banasik startowała w konkurencji kata, zaś Miller w kumite w wadze do 90 kilogramów.

BANASIŃSKI WYGRAŁ W TARNOWIE. Waldemar Banasiński (Cyclo Korona Wojak Kielce) był najlepszym zawodnikiem pierwszej eliminacji Pucharu Tarnowa w mtb masters. Kielczanin wygrał rywalizację w kategorii masters I i II.

KARTINGOWCY ZACZĘLI SEZON . Jan Sędek i Przemysław Lamch z Kieleckiego KLubu Motorowego zajęli 7. i 8. miejsce w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski, które odbyły się na torze w Biłgoraju. Kielczanie startowali w klasie Popularna 100. Obaj są zawodnikami UKS "Trzynastka", ale ze względu na lepsze możliwości startów w rozpoczętym właśnie sezonie reprezentować będą KKM.

GRA LIGA FIRM. We wtorek odbędą się dwa mecze ostatniej kolejki amatorskiej koszykarskiej ligi firm. O godz. 19.30 Lekarze zmierzą się z Bakamą, a o 20.45 Inwex z CKM Cafe Pub. Oba spotkania w hali przy ul. Żytniej.

KONKURS RADIA KIELCE. Juniorki Łysogór Kielce zostały drużyną weekendu w cotygodniowym konkursie Radia Kielce i Gazety Wyborczej. Młode piłkarki ręczne kieleckiego klubu odniosły historyczny sukces zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Sportowcem weekendu był na pewno bramkarz KSZO Ostrowiec Tomasz Dymanowski, który w przegranym 0:2 wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze dokonywał w bramce cudów i uchronił zespół przed kompromitacją. Imprezą weekendu były rozpoczynające lekkoatlaetyczny sezon zawody Dzień Miotacza na stadionie Budowlanych Kielce.