Przed meczem Gwiazd PLK. Nagła epidemia

Nagłe kontuzje, choroby i przemęczenie dopadło wielu uczestników Meczu Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki. Zawodnicy nie chcą w nim grać, choć mają wpisany w kontrakty obowiązek uczestniczenia w tego typu spotkaniach.

Trenerzy Północy i Południa podali ostateczne składy ledwie tydzień temu, a już zmian w nich jest bez liku. Z przyjazdu do Bydgoszczy zrezygnowali dwaj gracze Polonii-Warbud Warszawa Ed O'Bannon i Walter Jeklin, którzy narzekają na drobne urazy (ale zagrali w ostatnim meczu ligowym i można się założyć, że wyjdą na boisko także we wtorkowym spotkaniu Polonii), podobne mają być przyczyny absencji Damira Krupalii z Anwilu Włocławek. Autentycznie kontuzjowany jest Dominik Tomczyk z Idei-Śląsk Wrocław.

Za to zupełnie bez żenady wycofał z meczu swoich dwóch zawodników trener Północy (i Prokomu-Trefl Sopot) Eugeniusz Kijewski, który ich nieobecność tłumaczy przemęczeniem. - W Sopocie zostaną Darius Maskoliunas i Tomas Masiulis. Pozostała czwórka [Josip Vranković, Goran Jagodnik, Joe McNaull, Jirzi Żidek - red.] pojedzie, bo nie możemy robić cyrku i na Mecz Gwiazd nie wysłać żadnego zawodnika z drużyny lidera - mówi Kijewski.

Podobne historie zdarzają się i w NBA. Swego czasu najgłośniej protestował Karl Malone, który zamiast grać na pokaz, wolał odpoczywać z rodziną. Szefowie ligi jednak nigdy nie pozwolili nikomu na wyłamanie się, choć w NBA gra się dużo więcej niż w PLK. Malone'owi pozwolono zagrać tylko pięć minut, ale na ważnym marketingowo meczu musiał się pojawić. Wcześniej zagrożono mu, że jeśli nie zagra w All-Star Game, będzie musiał pauzować także w pięciu normalnych meczach NBA.

Aktualne na czwartek składy na Mecz Gwiazd (hala Łucznik w Bydgoszczy, godz. 13.45; w międzyczasie odbędzie się konkurs wsadów i rzutów za trzy).

Północ:

McNaull, Żidek, Jagodnik, Vranković (Prokom), Nordgaard, Pacesas, Pluta (Anwil), Austin, Sneed (Noteć), Respert (Komfort), Białek, Frasunkiewicz (Czarni), Kalinowski (Astoria).

Południe:

Elliott, Hester, Furman, Szawarski (Gipsar), Giedraitis, Zieliński, Adomaitis, Colson, Earl, Kul (Idea), Hughes (Azoty), Bailey (Old Spice), Taylor (Polonia). Relacja w TVP3 o godz. 19.40.