F1. Alonso na stronie Ferrari: Bardzo brakuje Kubicy

Hiszpan Fernando Alonso odpowiadał na oficjalnej stronie teamu Ferrari na pytania kibiców z Twittera. Jeden z nich - pochodzący z Polski - zapytał byłego mistrza świata o przyszłość Roberta Kubicy. ?Bardzo go brakuje w F1? - odpowiedział.

Już trzeci sezon z rzędu Polaka nie ma w Formule 1, po tym jak w styczniu 2011 roku uległ wypadkowi podczas rajdu. Rehabilitacja Kubicy trwa do dzisiaj, regularnie startuje on w rajdach samochodowych, jednak kierowcy najszybszej klasy wyścigowej wciąż o nim pamiętają.

Jednym z nich jest Alonso, który jeśli wierzyć plotkom transferowym sprzed wypadku, mógł nawet razem z Kubicą jeździć w zespole Ferrari. Na oficjalnej stronie teamu, jakich Hiszpan udzielił fanom zadającym pytania na Twitterze.

Pośród wielu dotyczących m.in. Lewisa Hamiltona, NBA, podatków i własnego muzeum, znalazło się także jedno zadane przez kibica z Polski. Użytkownik "Grzechu_s" zapytał o przyszłość Kubicy, na co Alonso odpowiedział: "Mam nadzieję, że będzie ona po prostu fantastyczna!".

"Po bardzo poważnym wypadku, któremu uległ, jest zawodnikiem, którego w F1 wszystkim bardzo brakuje. To z powodu jego siły i osobowości. Mam nadzieję, że wkrótce ujrzymy go z powrotem w F1! Zasługuje na to, jest świetnym przykładem, jak walczyć i pokonywać przeszkody" - dodał Alonso.

Zobacz wideo
Więcej o: