Liga VTB. Młody Gracz Roku - Siergiej Karasjew

Nagrodę dla najlepszego gracza młodego pokolenia w lidze VTB dostał koszykarz Triumph Lyubertsy, 19-letni Siergiej Karasjew.

Mimo zaledwie 19 lat Karasjew już teraz jest czołową postacią ligi VTB, poprowadził swój zespół do kolejnej rundy - w 1/8 finału Triumph zagra z Krasnyje Krylia Samara. W 18 meczach młody Rosjanin zdobywał średnio 16,3 pkt, miał 4,3 zbiórki i 1,9 asysty. W klasyfikacji strzelców całej ligi zajął zresztą wysokie czwarte miejsce, w swoim zespole był oczywiście najlepszy.

Karasjew potrafił rzucić 25 pkt w meczu z Neptunasem Kłajpeda czy 23 z silnym Żalgirisem Kowno. Całą rundę zasadniczą rozgrywał na równym, wysokim poziomie, tylko dwa razy rzucił mniej niż 10 pkt i było to na początku rozgrywek - oba mecze w październiku 2012 r.

Karasjew gra w drużynie Triumph od 2010 r. Mimo młodego wieku znalazł się już w kadrze Rosji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, na których jego drużyna wywalczyła 3. miejsce. Karasjew - choć w Londynie zagrał tylko symbolicznie (sześć minut w dwóch meczach) - już w wieku 18 lat został zatem brązowym medalistą olimpijskim.

W klasyfikacji na nagrodę dla Młodego Gracza Roku w lidze VTB Karasjew wyprzedził Nikitę Bałaszowa z Krasnyje Krylia Samara.

Więcej o: