Magazyn Sport.pl Ekstra: Gareth Bale - najgorętszy transfer lata?

W poniedziałkowym magazynie Sport.pl m.in. opowieść o Kazimierzu Deynie, najbardziej warszawskim z polskich piłkarzy, sylwetka Garetha Bale'a, piłkarza, który zachwycił Europę, i analiza słabej formy Legii Warszawa - dlaczego trener Jan Urban zachował się jak dziecko, które dostało w ręce "Football Managera"?

Magazyn Sport.pl Ekstra jest dostępny w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Wyborczej". W internecie można go czytać TUTAJ .

W najnowszym wydaniu:

Urban zakładnikiem Ljuboi

Trener Jan Urban zachował się w sobotę jak dziecko, które dostało w prezencie "Football Managera". W komputerowej grze wygrywa najczęściej ten, kto ma w składzie najwięcej usposobionych ofensywnie gwiazd. W realu tak nie jest, dlatego Legia bezbramkowo zremisowała z najgorszym w lidze GKS Bełchatów, mimo że wyszła na boisko z aż czterema piłkarzami zdolnymi do gry w pierwszej linii - Saganowskim, Ljuboją, Dwaliszwilim i Koseckim.

Podkręć jak Deyna

Podczas mundialu gramy z Argentyną, przegrywamy 0:1, ale mamy rzut karny. - Kaziu, ja strzelę - mówi Zbigniew Boniek, nowa gwiazda reprezentacji. Ale Deyna pokazuje, kto tu rządzi - ustawia piłkę sobie. Cztery lata wcześniej doprowadził Polskę jako kapitan do trzeciego miejsca na świecie, dlaczego teraz ma nie poprowadzić jej na sam szczyt? Szczególnie że to jego setny mecz w reprezentacji, będzie wielkie święto, jak strzeli.

Tylko matka wie, jak będzie. Ogląda mecz z rodziną w ich domu w Starogardzie Gdańskim i powtarza: - Nie strzeli, nie strzeli.

Deyna nie strzela. Bramkarz Matildo Fillol broni. I tak się kończą Orły Górskiego.

Matka: - Boże, co oni mu teraz zrobią?!

To będzie najgorętszy transfer lata?

Nazwisko: Bale. Imię: Gareth. Urodzony: 16 lipca 1989 roku. Narodowość: walijska, z niezbadanych przyczyn obfitująca w futbolowych lewonożnych pędziwiatrów dotkniętych skłonnością do zlatywania w środek boiska, ujawniającą się czasem w młodym wieku (bohater felietonu), a czasem w dojrzałym (40-letni Ryan Giggs, który przed rozegraniem tysięcznego meczu o stawkę właśnie znów przedłużył kontrakt z Manchesterem Utd.).

Techniczna cecha charakterystyczna: precyzyjne kopnięcie z dystansu, wykonywane naturalnie lewą stopą, używane także do dośrodkowań. Cecha fizyczna: sprinterski ciąg na bramkę, zarejestrowany już wtedy, kiedy 14-letni Bale pokonywał 100 metrów w 11,4 sekundy. Cecha mentalna: pociąg do rozstrzygania o wynikach wsparty silną osobowością, ale i predylekcją do nurkowania w trawę, by wyłudzić rzut wolny lub karny.

Więcej o: