PZHL zwleka z pomocą dla klubów

Kluby, którym Polski Związek Hokeja na Lodzie obiecał jeszcze w ubiegłym roku pomoc finansową, nadal czekają na pieniądze

Przypomnijmy: w grudniu PZHL poinformował, że trzy borykające się z najwiekszymi kłopotami finansowymi kluby ekstraligi [GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec i KTH Krynica - przyp. red.] mogą liczyć na pomoc tajemniczego sponsora, który w zamian za reklamę na bandach ma zapłacić łącznie 210 tys. zł. Pieniądze miały trafić do klubów na początku stycznia. - Nadal na nie czekamy. Bardzo by nam się przydały - twierdzi Marta Szymkowska, dyrektorka GKS. Hokeiści z Katowic otrzymali wczoraj pierwszą połowę klubowego wynagrodzenia za listopad.

W PZHL twierdzą, że w najbliższych dniach umowa ze sponsorem będzie zrealizowana. - Sporządziliśmy już wspólnie kontrakt, teraz zajmują się nim prawnicy. Liczę, że do końca tygodnia, a w najgorszym wypadku w przyszłym tygodniu umowa zostanie podpisana - mówi Zenon Hajduga, prezes PZHL. Hajduga dementuje plotki, że do podziału wymienionej kwoty miałby dołączyć czwarty klub [nieoficjalnie mówiło się o Podhalu Wojas Nowy Targ - przyp. red.].