Wisła odlatuje do Holandii

Kamil Kosowski zostaje w Wiśle i w środę odleci z drużyną do Holandii. W samolocie zabraknie miejsca dla Mirosława Szymkowiaka, którego boli ścięgno Achillesa.

Trener Henryk Kasperczak postanowił również, że na pierwsze zgrupowanie nie zabierze Nigeryjczyka Ibrahima Sundaya. Pomocnik Wisły będzie trenował z drużyną rezerw.

Wiślacy ćwiczyli wczoraj dwukrotnie. W przedpołudniowych zajęciach brał jeszcze udział Angelo Hugues, ale z uwagi na przeziębienie został zwolniony z popołudniowego treningu. W tej sytuacji w bramce jednej z drużyn stanął Artur Sarnat i popisał się paroma udanymi interwencjami.

Przedłużają się negocjacje w sprawie nowego kontraktu dla francuskiego bramkarza. Również z tego powodu z Paryża przyjechał menedżer Tadeusz Fogiel, który pomaga Huguesowi w negocjacjach z Wisłą. - Są pewne rozbieżności, dlatego kontrakt z Angelo nie został jeszcze podpisany - tłumaczy trener Kasperczak.

Kamil Kosowski nie ćwiczył ani o g. 10, ani o 15.30. - Ja również jestem przeziębiony - mówił, siedząc w kawiarni klubowej w towarzystwie swojego agenta Adama Mandziary i jego współpracownika Marka Koniecznego.

Negocjacje z prezesami Bogdanem Basałajem i Zdzisławem Kapką, a także prawnikiem Wisły i przedstawicielem właściciela klubu Hubertem Praskim trwały dość długo. Nieoficjalnie wiadomo, że "Kosa" przyjął nowe warunki gry w Wiśle, choć na razie do podpisania długoterminowego kontraktu nie dojdzie.

23 wiślaków do Sittard

Bramkarze: Artur Sarnat, Angelo Hugues, Adam Piekutowski; obrońcy: Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Maciej Stolarczyk, Grzegorz Kaliciak, Hubert Skrzekowski, Kamil Kuzera; pomocnicy: Kalu Uche, Paweł Strąk, Kazimierz Moskal, Kamil Kosowski, Grzegorz Pater, Mauro Cantoro, Piotr Brożek, Jacek Paszulewicz; napastnicy: Maciej Żurawski, Marcin Kuźba, Tomasz Frankowski, Paweł Brożek, Daniel Dubicki.

Rozkład jazdy Wisły

15-27 stycznia: zgrupowanie w Holandii na obiektach Fortuny Sittard i sparingi z Rot-Weiss Oberhausen (24 stycznia) i Groeningen (26 stycznia).

30 stycznia - 7 lutego: zgrupowania na Cyprze pod Limassol i sparing z drużyną Łukasza Sosina Apollonem Limassol (5 lutego).

10-19 lutego: obóz we francuskim La Grande Motte i dwa sparingi (12 i 15 lutego). Potencjalni rywale: Montpellier, Olympique Lyon, Nicea.

19 lutego: wyjazd na mecz 1/8 Pucharu UEFA do Rzymu.

21-25 lutego: powrót do Francji, gdyby w Polsce były złe warunki do treningu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.