Brazylia: Parreira chce Cafu i Rivaldo na MŚ 2006

- Mimo ich wieku, nie wykluczam udziału Cafu i Rivaldo w MŚ 2006 - informuje nowy trener reprezentacji Brazylii Carlos Alberto Parreira. Pierwszym sprawdzianem dla Parreiry będzie mecz towarzyski pod koniec lutego z Chinami.

- To, czy Rivaldo i Cafu wystąpią na mundialu, będzie jednak zależało od ich chęci do gry i aktualnej formy. Doświadczenie nie jest najważniejsze - dodaje Parreira.

Rivaldo odmówił ostatnio przyjazdu na towarzyski mecz "Canarinhos" z Koreą Pd., co może stawiać pod znakiem zapytania jego "chęć do gry". Z wypowiedzi pomocnika AC Milan dla prasy wynika jednak, że Rivaldo zastanowi się jeszcze nad swym występem w kadrze.

Parreira, który zdobył z Brazylią Puchar Świata w 1994 r., pokieruje reprezentacją już po raz trzeci. Do drużyny powrócił także inny trzykrotny trener Brazylijczyków, 71-letni weteran Mario Zagallo - tym razem jako dyrektor techniczny.

Pierwszy mecz pod wodzą Parreiry "Canarinhos" rozegrają pod koniec lutego z Chinami na wyjeździe. - Trzon drużyny będzie oparty na zawodnikach, którzy latem na boiskach Korei i Japonii wywalczyli historyczny, piąty tytuł mistrzowski - zapowiada trener. Parreira chce wprowadzać młodych piłkarzy powoli. W pierwszej kolejności postawi na nastolatków Robinho i Diego z Santosu.