Piłka ręczna. Wenta chce zostać prezesem ZPRP

Były selekcjoner reprezentacji Polski ma zamiar zostać prezesem związku piłki ręcznej w Polsce i to ?w najbliższej przyszłości?. - Bardzo mnie to interesuje. Mówię to dzisiaj, jako 50 latek. Ale nie chciałbym, tego robić w jakimś podeszłym wieku - poinformował Bogdan Wenta podczas czatu z użytkownikami portalu Echodnia.eu.

Szkoleniowiec Vive Targi Kielce był gościem czatu organizowanym na stronie Echodnia.eu. Jeden z użytkowników zadał mu pytanie "Czy zamierza Pan startowac na prezesa zwiazku w niedalekiej przyszłosci?". Wenta odparł: "Dobre pytanie. Myślę, że przede wszystkim dotyczy to tematu całego polskiego sportu. Zwróćmy uwagę, ilu mamy działaczy. Odpowiedź brzmi TAK. Bardzo mnie to interesuje. Mówię to dzisiaj, jako 50 latek. Ale nie chciałbym, tego robić w jakimś podeszłym wieku. Jeśli prezesem jakiegoś związku jest 70-80 letni człowiek, gdzie stracił kontakt z rzeczywistością to jest to niedobre. Trzeba \mieć kontakt z dyscypliną, iść z jej duchem."

Czy i kiedy Wenta wystartuje w wyborach na prezesach Związku Piłki Ręcznej w Polsce? Prezesem związku od 2006 roku jest Andrzej Krasiński (także prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego). Najbliższe wybory prezesa ZPRP odbędą się w październiku 2012. Przypomnijmy, że w 2016 roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Wenta zrezygnował z reprezentacji

W 2012 roku po nieudanym turnieju kwalifikacyjnym na igrzyska olimpijskie trener Bogdan Wenta rozstał się z reprezentacją Polski, którą prowadził od 2004 roku. Oficjalnie od 28 października 2004 roku po wygranym konkursie. Łącznie z turniejem w Alicante poprowadził biało-czerwonych w 187 meczach, z których Polacy wygrali 104. Z reprezentacją sięgnął po nie notowane wcześniej sukcesy - wicemistrzostwo świata w 2007 roku w Niemczech i brązowy medal dwa lata poźniej w Chorwacji. Wygrał z nią także Puchar Świata w 2007 roku oraz zajął piątą lokatę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Ostatnie wielkie imprezy były już mniej udane - czwarte miejsce na ME w 2010 roku w Austrii, ósme na MŚ w Szwecji i dziewiąte na styczniowym czempionacie Starego Kontynentu w Serbii.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Więcej o: