Premier League. Kolejny piłkarz opuści Arsenal? Walcott na wylocie

Wszystko wskazuje na to, że kibice na Emirates Stadium będą musieli się pogodzić ze stratą kolejnego piłkarza. Według angielskich mediów klub nie może dogadać się z Theo Walcottem w sprawie nowego kontraktu i Anglik opuści klub jeszcze przed zakończeniem okienka transferowego.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Walcott, podobnie jak do niedawna Robin Van Persie ma przed sobą ostatni rok kontraktu, ale w wypadku Anglika wszyscy mieli nadzieje na jego przedłużenie. Szkoleniowiec Arsenalu jeszcze przed inauguracyjnym meczem Premier League przeciwko Sunderlandowi przyznawał, że prace nad kontraktem dla Walcotta trwają, ale wciąż jest daleko do porozumienia. Ostatecznie żądania finansowe Walcotta są zbyt wysokie i najprawdopodobniej 23-latek jeszcze tego lata opuści Londyn.

Jeśli ktoś będzie chciał pozyskać młodego skrzydłowego będzie musiał liczyć się z wydatkiem rzędu 12-15 milionów funtów. Faworytem do pozyskania pomocnika wydaje się być w tej chwili Manchester City, który niedawno sprzedał innego skrzydłowego, Adama Johnsona do Sunderlandu i szuka jakiegoś zastępstwa.

Do walki o Walcotta może włączyć się także Liverpool, który chciał sprowadzić tego piłkarza już w 2006 roku, kiedy Arsenal kupił go od Southamptonu.

Więcej o: