Premier League. Dimitar Berbatov opuści Manchester United?

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Manchester United opuści niedawny król strzelców Premier League, Dimitar Berbatov. Bułgarem jest zainteresowana włoska Fiorentina, której ofertę ponoć zaakceptował już wicemistrz Anglii.

31-letni napastnik nie ma perspektyw na grę w podstawowym składzie "Czerwonych Diabłów" i już od jakiegoś czasu jest głośno o jego przejściu do innego klubu. Sytuacji Bułgara nie poprawiło nawet to, że kontuzji doznał Wayne Rooney, który najprawdopodobniej nie zagra ponad miesiąc. Obecnie wyżej w hierarchii Alexa Fergusona są Javier Hernandez i Danny Welbeck oraz nowy nabytek Manchesteru United, Robin van Persie.

Dimitar już od sześciu lat gra w Premier League (Tottenham Hotspur i Manchester United) i wygląda na to, że teraz zmieni nie tylko klub, ale i ligę. Najgłośniej mówi się o Fiorentinie. Nieoficjalnie wiadomo, że Ferguson dał już Berbatovowi zielone światło na opuszczenie klubu i oferta włoskiego zespołu została zaakceptowana. Fiorentina oferowała za napastnika 5 milionów funtów.

Berbatov byłby drugim Bułgarem w historii klubu z Florencji po Valerim Bojinovie (2005-2007).

Więcej o: