Londyn 2012. Olimpijska zapowiedź dnia: Anita Włodarczyk powalczy o złoto, wystartują nasi kajakarze

Piątek będzie 15. dniem Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Tego dnia rywalizować będą kajakarze, walczyć będą pięściarze i zapaśnicy w stylu wolnym, a także zawodnicy w taekwondo. Wieczorem na stadionie lekkoatletycznym odbędzie się finał skoku o tyczce mężczyzn i rzutu młotem kobiet, w którym faworytką do złota jest Anita Włodarczyk. Relacja Zczuba i na żywo na Sport.pl.

KONKURS! Pokaż swoją radość zwycięstwa i wygraj 7 tys. złotych!

O godzinie 10:00 zaczęli rywalizację kajakarze w eliminacjach na 200 metrów kanadyjek. Piotr Siemionowski i Piotr Kuleta awansowali do półfinałów, które odbędą się ok. 12.20.

W jedynkach kajakarskich Polskę reprezentować będzie Marta Walczykiewicz. Kajakarka z Kalisza gładko przebrnęła przez eliminacje. Półfinałowy wyścig z jej udziałem odbędzie się o 12:30.

Od godziny 13:00 występ w wieloboju gimnastycznym kontynuować będzie Joanna Mitrosz. Olimpijka z Gdyni po dwóch konkurencjach - koło i piłka - jest 8.

Wieczorem na stadionie olimpijskim uwagę fanów sportu nad Wisłą przyciągną aż cztery wydarzenia. O 20:00 rozpocznie się finał skoku o tyczce mężczyzn z udziałem Łukasza Michalskiego [zaliczył 5,60m. w kwalifikacjach, przyp. red.], 35 minut później rzutu młotem kobiet. Wystartuje w nim nasza faworytka do złota - Anita Włodarczyk, a także Joanna Fiodorow. Ta pierwsza w kwalifikacjach uzyskała najlepszy wynik - 75.68 m.

W drugim biegu półfinałowym 4x400, który wystartuje o 20:10, pobiegną Polki, o awans do finału powalczy też nasza męska sztafeta - 4x100(20:45).

Przez cały dzień walczyć będą w taekwondo mężczyźni, w kategoriach wagowych do 67 i 80 kilogramów, a także w zapasach do 55 i 74 kilogramów. Wieczorem w tych konkurencjach zostaną rozdane medale.

O godzinie 17:40 odbędzie się wyścig finałowy mężczyzn BMX.

Do największych wydarzeń tego dnia bez udziału Polaków można zaliczyć półfinały turnieju koszykarskiego mężczyzn, zmierzą się w nich o 18:00 Hiszpania z Rosją, a o 22:00 Amerykanie z Argentyńczykami.

Na stadionie olimpijskim odbędzie się finał sztafety kobiet 4x100 metrów i finałowy bieg kobiet na 1500 metrów.

Zobacz wideo

Olimpijskie zdjęcie dnia - pływanie synchroniczne, skok wzwyż