Trzej zawodnicy Celtica aresztowani za domniemaną kradzież w barze

Trzej gracze klubu piłkarskiego Celitic Glasgow zostali aresztowani po incydencie w klubie nocnym, podczas którego rzekomo skradziono aparat należący do fotografa prasowego.

Miejscowa policja podała do wiadomości, że kilku piłkarzy Celtic zostało aresztowanych w związku z podejrzeniami o kradzież, która miała miejsce we wtorek wieczorem w mieście Newcastle na rzeką Tyne w północno-zachodniej Anglii.

- Trzej gracze przebywają w areszecie i będą przesłuchiwani w związku z podejrzeniami o kradzież - podała dziś do wiadomości policja. Nazwisk podejrzanych nie ujawniono.

Rzecznik prasowy Celtic Glasgow oznajmił, że klub prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie i odmówił komentarza.

Według policji do incydentu doszło w klubie nocnym Buffalo Joe's w Gateshead po południowej stronie rzeki Tyne, gdzie bawiło się kilku piłkarzy Celtic i kilku fotografów prasowych.

- W klubie doszło do jakiegoś incydentu, po którym gracze opuścili lokal. - dodaje policja. - Po ich wyjściu jeden z fotografów złożył doniesienie o kradzieży aparatu.

- Po przeprowadzonym w Newcastle dochodzeniu, kilku graczy Celtic zostało zabranych na posterunek policji Gateshead East w celu przesłuchania. Ciągle próbujemy ustalić przebieg wypadków, które miały miejsce tego wieczora w klubie. Aparat zwrócono właścicielowi. - oznajmili funkcjonariusze policji z Newcastle w hrabstwie Northumbria.