Londyn 2012. Występy Polaków we wtorek

We wtorek polscy kibice mogą liczyć tylko na dwa medale. O 16:06 na torze kajakarskim pojawi się Grzegorz Kiljanek, który wystąpi w finale slamomu C-1. Przed 21 w finale wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym popłynie Paweł Korzeniowski. Mimo tego, najważniejszym wydarzeniem dnia będzie mecz Polska - Bułgaria w siatkówkę. Relacja z tego spotkania od godziny 12:30 na Sport.pl.

Pływanie

Na pierwszego Polaka musimy poczekać do godziny 11. Wtedy to Konrad Czerniak popłynie w eliminacjach wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Jeżeli Polak wywalczy awans do półfinału o 20:30 powalczy o finał . 25 minut po pierwszym starcie Czerniaka na pływalni wystąpi Otylia Jędrzejczak . Polka będzie rywalizować na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. O 20:55 zaplanowano półfinał w tej konkurencji. O 11:47 Sławomir Kuczko popłynie w eliminacjach na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. O 20:39 finał 200 m stylem motylkowym mężczyzn, w którym wystąpi Paweł Korzeniowski (3. w swoim półfinale).

Wioślarstwo, kajakarstwo i żeglarstwo

O 11:40 początek "polskich zmagań" w wioślarstwie. W wyścigu jedynek mężczyzn wystąpi Michał Słoma . O 16:06 na torze kajakarskim pojawi się Grzegorz Kiljanek, który wystąpi w finale slamomu C-1 .

Od godziny 13. rozpoczną się wyścigi żeglarskie klasy RS-X mężczyzn i kobiet. Wystąpią w nich: Przemysław Miarczyński i Zofia Klepacka - nasze medalowa nadzieje w tej dyscyplinie. W 5. i 6. wyścigu klasy star będziemy mogli oglądać Mateusza Kusznierewicza i Dominka Życkiego , w klasie Laser: Annę Weinzieher i Kacpra Ziemińskiego (3. i 4. wyścigi) , a w 6. wyścigu klasy Finn Piotra Kulę.

Łucznictwo, badminton, tenis i... siatkówka!

O 17:13 rywalizację w 1/32 turnieju łuczników rozpocznie Rafał Dobrowolski . Jego rywalem będzie Brazylijczyk Daniel Xavier. W kolejnym grupowym meczu turnieju badmintona wystąpi nasz debel mieszany - Mateusiak/Zięba. Polacy zagrają z kanadyjską parą Ng/Gao . Około 16:00 mecz II rundy debla przeciwko parze Huber/Raymond rozegrają siostry Radwańskie.

Wszyscy kibice ostrzą sobie zęby na mecz Polska - Bułgaria (12:30) w siatkówce. W pierwszym meczu ekipa Anastiasiego pokonała Włochów 3:1. Bułgarzy ograli reprezentację Wielkiej Brytanii 3:0.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.