Euro 2012. Francuskie media po porażce z Hiszpanią: "To była przepaść"

Reprezentacja Francji przegrała w ćwierćfinale z Hiszpanią 0:2 po dwóch golach Xabiego Alonso, w tym jednej z karnego. "Ukłoniliśmy się Hiszpanom", "To nie był mecz", "Logiczne porażka", "To była przepaść" - piszą o rozczarowującym spotkaniu francuskie media

Wszystko o meczu Hiszpania - Francja

L'Equipe: Logiczny koniec Les Bleus

"Zespół Francji wyeliminowany z Euro. The Blues ukłonili się Hiszpanom, którzy mieli zbyt dużą przewagę i kontrolowali grę. To logiczna porażka. Nasi piłkarze nie podjęli walki, szczególnie w drugiej połowie, padli na kolana. Francuzi nie mogli się równać z rywalami, którzy są na najlepszej drodze do obronienia mistrzowskiego tytułu".

France Football: Historia została napisana

"Rozczarowująca, ale i bardzo frustrująca porażka. Francuscy piłkarze byli kompletnie nieszkodliwi grając przeciwko Hiszpanom. Całkowicie zagubiony był Debuchy, niewidoczny był Malouda, ofensywnie drużyna Blanca nie istniała. Koniec filmu".

Le Figaro: Tak blisko, a tak daleko

"W starciu z mistrzami świata Francuzi zaprezentowali ofensywne ubóstwo. Tylko raz - po rzucie wolnym Cabaye - Iker Casillas został zmuszony do interwencji. Żegnamy się w kiepskim stylu".

Le Parisien: Francja przegrywa z Hiszpanią

"Czekaliśmy na elektryzujące spotkanie, a dostaliśmy coś, co meczem nie było. Piłkarze wyszli sparaliżowani, grali bez rozmachu i nie wierzyli w szansę pokonania mistrzów świata i Europy. To była apatia".

Le Journal du Dimanche: Koniec The Blues

"Tu nie było żadnej luki, to była przepaść. Piłkarze Blanca grali zbyt bojaźliwie, a Hiszpanie w swoim stylu bawili się piłką i robili co chcieli".

Galeria z meczu Hiszpania - Francja

Więcej o: