Euro 2012. Maradona: Jeśli 300 Greków zatrzymało 10 tysięcy Persów, to 11 Greków ma szansę z 11 Niemcami

"Jeśli 300 Greków było w stanie zatrzymać 10 tysięcy Persów pod Termopilami, to 11 Greków na pewno ma szansę z 11 Niemcami" - napisał Diego Maradona przed meczem Niemcy - Grecja w ćwierćfinale Euro 2012. Relacja Z Czuba i na żywo od 20:45 w Sport.pl.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Legendarny Argentyńczyk uważa Niemców za faworyta wieczornego meczu, ale uważa, że piłkarzy Joachima Loewa czeka naprawdę ciężka przeprawa. W artykule dla "Times of India" Maradona porównał grecką siłę obronną do postawy słynnych 300 Spartan dowodzonych przez Leonidasa, którzy odparli 10-tysięczną armię perską w bitwie pod Termopilami w 480 roku p.n.e.

"Fernando Santos [selekcjoner Greków] wie, że to jego mecz życia. Jego zespół ma przed sobą bitwę o olbrzymiej skali trudności. Ale jeśli 300 Greków było w stanie zatrzymać 10 tysięcy Persów pod Termopilami, to 11 Greków na pewno ma szansę z 11 Niemcami" - napisał Maradona.

"[Santos] dokonał cudu pokonując Rosjan i będzie musiał znów wydobyć ze swoich piłkarzy tego zwycięskiego ducha na wieczorne starcie w Gdańsku."

"Drużyna niemiecka jest sprawna, młoda i silna. Grecy są twardzi, starzy i doświadczeni. To są mistrzostwa siły, i choć jestem pewien, że Grecy będą heroicznie się bronić, wygrać powinni Niemcy.

"Łatwo polubić ten niemiecki zespół. Mają młodość, talent, siłę i są zdecydowanym faworytem do wygrania tego meczu, a być może całych mistrzostw."

Mecz Niemcy - Grecja rozpocznie się na stadionie w Gdańsku o 20:45. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Jak grają Niemcy  ? i skąd u nich szczypta południowej piłki?

Więcej o: