Włochy na Euro 2012. De Rossi: Dzięki Trapattoniemu Irlandia ma podobną mentalność do nas

Przed ostatnim meczem w grupie C Danielle De Rossi z reprezentacji Włoch przyznaje, że fakt prowadzenia Irlandii przez Giovanniego Trapattoniego utrudnia sprawę jego drużynie. - On wie wszystko o naszym futbolu, a Irlandia ma podobną do nas mentalność na boisku. Mecz w poniedziałek o 20:45.

Ostatni mecz w grupie rozegracie z Irlandią. Powiedz nam o Twoich odczuciach przed tym spotkaniem?

Musimy wygrać. Od czasu kiedy nasz rodak został selekcjonerem tej drużyny, Irlandia ma podobną do nas mentalność na boisku. Musimy być bardzo ostrożni, nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd. Trapattoni wie wszystko o włoskim futbolu i dobrze zna naszych zawodników - to wielka przewaga w porównaniu do innych trenerów drużyn narodowych. Teraz liczy się tylko wynik. Wiem, że Irlandia da z siebie wszystko w tym ostatnim meczu dlatego i my musimy wznieść się na wyżyny umiejętności.

Włochy maja kilku młodych, obiecujących piłkarzy. Balotelli oraz Borini, twój kompan z Romy to już znani zawodnicy, ale stosunkowo mało doświadczeni. Jak Twoje boiskowe doświadczenie wypływa na zrozumienie z nimi?

Myślę, że oni cały czas się rozwijają, grają na miarę oczekiwań i mają duże szanse zabłysnąć na tych mistrzostwach. Oczywiście pomoc im to zadanie starszych i bardziej doświadczonych zawodników niż ja, ale akurat tych dwóch piłkarzy ma wszelkie zadatki i cechy aby dobrze zagrać bez specjalnej pomocy.

Których drużyn należy się obawiać na Euro i którzy zawodnicy Twoim zdaniem odegrają kluczową rolę w turnieju?

Cóż, myślę, że najbardziej należy się obawiać na Euro stałych faworytów: Hiszpanii, Anglii, Włoch, Francji i Niemiec. Myślę, że możemy mieć też czarnego konia turnieju. Jeśli chodzi o zawodników, to zabłyśnie ktoś z grupy: Xavi, Iniesta, Rooney, Cristiano Ronaldo, Robben.

Pozostałe drużyny w waszej grupie to Chorwacja i Irlandia. Co o nich myślisz?

Irlandia i Chorwacja to również dwie ambitne drużyny, których nie należy lekceważyć. Irlandia ma mentalność zbliżoną do włoskiej od czasu gdy Trapattoni został jej trenerem. Chorwacja to kombinacja siły fizycznej oraz wysokich umiejętności indywidualnych. Musimy grać bardzo ostrożnie, nie możemy pozwolić sobie na żaden błąd w tym spotkaniu.

Czy fakt, że Irlandia jest prowadzona przez Trapattoniego utrudnia wam zadanie? Zna Was przecież na wylot.

Oczywiście. Sam fakt, że Irlandia jest prowadzona przez Włocha utrudnia sprawę ponieważ wie on wszystko o naszym futbolu, tak jak i o jego piłkarzach. Ma dużą przewagę w porównaniu do menadżerów innych drużyn narodowych, którzy nie znają nas tak dobrze, ale to ni tak nie będzie miało znaczenia, bo wygramy.

Odwiedź serwis adidas World na Sport.pl ?

Więcej o: