Euro 2012. Holandia remisuje z Portugalią po pierwszej połowie

Mecz toczony jest w bardzo szybkim tempie. Każda z drużyn miała po kilka okazji bramkowych. Po jednej wykorzystali Rafael van der Vaart i Cristiano Ronaldo.

Holandia objęła prowadzenie w 11 minucie. Arjen Robben podał do Rafaela van der Vaarta, a ten uderzył lewą nogą zza pola karnego. Patricio próbował interweniować, ale piłki nie sięgnął.

Na 1:1 wyrównał w 28 minucie Cristiano Ronaldo. Napastnik Realu Madryt znalazł się sam na sam ze Stekelenburgiem dzięki znakomitemu, prostopadłemu podaniu od Pereiry. Strzał w krótki róg bramki był nie do obrony.

Holandia do awansu potrzebuje wygranej różnicą minimum dwóch bramek, a także wygranej Niemców z Danią. Do przerwy w tym spotkaniu także jest remis 1:1.