Euro 2012. Bilić: Gratuluję piłkarzom. Pokazali charakter [wypowiedzi po meczu Włochy - Chorwacja]

- Gratuluję moim piłkarzom. Pokazali siłę woli i charakter - powiedział po meczu z Włochami trener Chorwatów Slaven Bilić. - Powinniśmy wykorzystać sytuacje z pierwszej połowy - stwierdził selekcjoner Włochów Cesare Prandelii. W meczu Grupy C Euro 2012 po golach Andrei Pirlo i Mario Mandzukicia padł wynik 1:1

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Cesare Prandelli, trener reprezentacji Włoch: "Nie mogę powiedzieć, że jestem zły na piłkarzy. Jest to gorzkie uczucie, kiedy gramy dobrze, stwarzamy okazje i ich nie wykorzystujemy, ale specyfiką futbolu jest to, że liczą się tylko wykończone akcje. Ciągle jesteśmy w grze. Uważam, że wejdziemy do fazy pucharowej, ale musimy dobrze zagrać z Irlandią i nie marnować tylu sytuacji.

W tym meczu zagraliśmy z charakterem, wprawdzie po 60. minucie zauważalne było zmęczenie niektórych zawodników, ale po 10 minutach po straconej bramce wróciliśmy do gry i zaatakowaliśmy Chorwatów ponownie. Graliśmy przeciwko drużynie dobrze przygotowanej fizycznie, ale w piłkę graliśmy lepiej niż Chorwaci. Przed kolejnym meczem musimy wypocząć. Mój zespół stać na zagranie dobrej piłki przez 90, a nie 60 minut".

Andrea Pirlo, pomocnik reprezentacji Włoch: "Cieszę się z bramki, ale żałuję, że nie wygraliśmy. Zabrakło drugiej bramki w pierwszej połowie. Później się niepotrzebnie cofnęliśmy i straciliśmy prowadzenie. Ciągle jesteśmy w grze i myślę, że możemy wygrać w poniedziałek z Irlandią i awansować do ćwierćfinału".

Slaven Bilic, trener reprezentacji Chorwacji: "Gratuluję piłkarzom. Pokazali charakter. Nigdy nie gra się łatwo z czołową europejską drużyną. W pierwszej połowie Włosi nas zdominowali, byłem pod wrażeniem ich pressingu, ale my też swoje szanse mieliśmy, niestety brakowało nam agresywności. W przerwie przekazałem zawodnikom, że muszą grać bardziej ofensywnie i bardziej naciskać Włochów. Kiedy zagraliśmy agresywniej i cała drużyna zaangażowała się w grę, to byliśmy bliscy zwycięstwa. Uważam, że sędzia nie dyktując karnego za faul na Jelavicu pomógł Włochom. Moim zdaniem ten mecz był dobry w wykonaniu zawodników obu drużyn. Mój zespół jest silny, dobrze przygotowany i pokazał swoją jakość. Mamy czas na przygotowanie się do meczu z Hiszpanią. Po dwóch jesteśmy w dobrej sytuacji, mamy cztery punkty i jestem optymistą, bo jak do tej pory idzie nam w turnieju bardzo dobrze. W Chorwacji nikt nie oczekiwał tak dobrego wyniku i szansy na wyjście z tak trudnej grupy".

Luka Modric, pomocnik reprezentacji Chorwacji: "W pierwszej połowie Włosi byli lepszym zespołem. W szatni trener kazał nam grać bardziej ofensywnie i wywierać pressing już na ich połowie. Zagęściliśmy środek pola, zagraliśmy znacznie lepiej i na szczęście udało się wyrównać. Stadion w Poznaniu okazał się dla nas szczęśliwy, czuliśmy się tu naprawdę bardzo dobrze, była świetna atmosfera. Mam nadzieję, że w Gdańsku osiągniemy dobry rezultat. Na razie jest zbyt wiele wariantów, które mogą się wydarzyć w ostatniej kolejce. Ale uważam, że stać nas na to, żeby pokonać Hiszpanię".

Vedran Corluka, obrońca reprezentacji Chorwacji: " Po pierwszej słabej połowie w naszym wykonaniu zmieniliśmy taktykę i udało nam się momentami zepchnąć rywali na ich połowę. Myślę, że remis jest wynikiem sprawiedliwym i wierzę, że awansujemy do ćwierćfinału. Czeka jednak nas niezwykle ciężki mecz z Hiszpanią, być może najtrudniejszy".

Wygraj piłkę prosto z meczu Włochy - Chorwacja! Weź udział w konkursie!

Więcej o: