Euro 2012. Prasa w Portugalii: "Możemy wygrać bez Ronaldo"

Portugalska prasa chwali swoją reprezentację za wyszarpane w ostatnich minutach zwycięstwo z Danią, ale martwi się też postawą Cristiano Ronaldo, który miał być liderem ekipy Paulo Bento.

Coraz większe emocje na Trybunie Kibica!  ?

Sportowy dziennik A Bola pisze, że Portugalii udało się wygrać praktycznie bez udziału Ronaldo, który zmarnował dwie stuprocentowe okazje.

- Co się stało z Ronaldo? - pyta A Bola - Czy był zmęczony? Niepewny siebie? Źle się dzieje, gdy oglądamy jednego z najlepszych piłkarzy świata tak zniechęconego.

Inny sportowy dziennik, Record krzyczy nagłówkiem "Dziękujemy Varela!" odnosząc się do bramki zmiennika Vareli, która uratowała dla Portugalczyków trzy punkty. Jeden z komentatorów dziennika zauważa też, że Varela uratował Ronaldo przed falą krytyki, bowiem w przypadku remisu gwiazda Realu Madryt zostałaby w ojczyźnie zlinczowana.

- Człowiekowi, od którego wymagamy wszystkiego nie przebaczamy niczego. Gdyby Portugalia nie wygrała, Ronaldo zostałby dzisiaj ukrzyżowany.

- Portugalski charakter objawił się bez Ronaldo - pisze z kolei Diario de Noticias - Gol w 87. minucie dał Portugalii cenne zwycięstwo, w którym kluczową rolę odegrali Pepe i Nani, nadrabiając błędy Ronaldo.

Gazeta Publico nazywa Varelę "przypadkowym bohaterem" zaś Ronaldo "superbohaterem, który miał zły dzień", zaznaczając jednak, że to temu pierwszemu Portugalia zawdzięcza przedłużenie szans na sukces w turnieju.

Felietonista Bruno Par sugeruje, że "Cristiano Ronaldo potrzebuje psychologa", ponieważ "ktoś musi nauczyć go radzenia sobie z niepokojem i stresem.

- Wszystko będzie dla niego prostsze, jeśli nie będzie tak obsesyjnie skupiony na wygrywaniu, golach i samym sobie - pisze Par.

Dziennik A Bola dodaje jeszcze, w bardziej pozytywnym tonie, że przynajmniej mecz z Danią pokazał, że Portugalia potrafi poradzić sobie bez Ronaldo.

W ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2012 Portugalia zmierzy się 17 czerwca na stadionie w Charkowie z walczącą o życie Holandią. Początek tego meczu o godz. 20.45, relacja Z Czuba i na żywo.

Zobacz wideo
Więcej o: