Euro 2012. Przed meczem Dania - Portugalia: Starzy znajomi

- W ostatnich latach bardzo często gramy z Portugalią, więc znamy się na wylot - przyznaje duński obrońca Lars Jacobsen przed drugim meczem w grupie B, który rozpocznie się w środę o godzinie 18.

Co myślisz o nadchodzącym meczu z Portugalią?

Znamy Portugalię bardzo dobrze, wiele razy graliśmy przeciwko tej drużynie na przestrzeni ostatnich lat. Znamy się na wylot. My dobrze znamy ich styl gry, a oni nasz, więc jestem bardzo ciekawy wyniku tego spotkania. Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników w kwalifikacjach, ale mecze turniejowe na neutralnym terenie to zupełnie co innego. Portugalia jest kolejną drużyną, która może zajść daleko w tym turnieju, więc mecz z nimi będzie dużym wyzwaniem.

Na które drużyny trzeba będzie uważać podczas Euro?

Mam nadzieję, że ludzie będą teraz poświęcać nam więcej uwagi, i że uda nam się utrzymać formę z pierwszego spotkania. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jednak moimi faworytami do wygranej są Niemcy, którzy mają wielu bardzo ciekawych, klasowych zawodników i młodą, zgraną drużynę. Patrząc na poprzednie duże turnieje, Niemcy zawsze dochodzili bardzo wysoko i wydaje mi się, że teraz nadszedł ich czas.

Duńczycy również mogą się pochwalić kilkoma wschodzącymi gwiazdami. Możesz nam powiedzieć więcej swojej o drużynie?

Podczas ostatniego roku w naszej drużynie nastąpiła zmiana pokoleniowa. Mieliśmy bardzo ciężki okres na arenie międzynarodowej gdzie nie wyszło nam kilka turniejów kwalifikacyjnych. Takie wyniki wymusiły wiele gruntownych zmian. Kilku młodych zawodników bardzo dobrze poradziło sobie podczas kwalifikacji do Euro 2012. Christian Eriksen i Niki Zimling wnieśli bardzo dużo do zespołu. Krohn-Dehli również zagrał na wysokim poziomie, no i oczywiście młodzi zawodnicy wnieśli wiele dobrej energii. Młodzi zawodnicy świetnie współpracują z tymi doświadczonymi i to zapewniło sukces naszej drużynie.

Odwiedź serwis adidas World na Sport.pl >>

Więcej o: