Euro 2012. Czesi pokonali Greków. Zagrają z Polską o ćwierćfinał

Jiracek i Pilar potrzebowali sześciu minut, by strzelić Grekom dwie bramki. Mimo koszmarnego błędu Petra Cecha na początku drugiej połowy Czesi wytrzymali napór i wygrali 2:1. W sobotę powalczą z Polakami o awans do ćwierćfinału.

Wygramy z Rosją? Dyskutuj na forum Sport.pl

Czesi nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku meczu. Prowadzenie objęli już po 135 sekundach pierwszej połowy - Jiracek dostał fenomenalne prostopadłe podanie od Hubschmana, spokojnie przyjął piłkę i z łatwością pokonał Chalkiasa. Grecy nie zdążyli ochłonąć po pierwszej bramce, a już przegrywali 0:2 - tym razem Gebre Selassie popędził prawą stroną i po ziemi wrzucił piłkę w pole karne. Pilar przepchnął dwóch obrońców i przeciął piłkę, która wtoczyła się do bramki. To najszybciej strzelone dwie bramki w historii mistrzostw Europy.

Nasi piątkowi rywale próbowali odpowiedzieć, ale rzuty wolne bite przez Karagunisa nie dochodziły do partnerów. Czesi cofnęli się do defensywy i od czasu do czasu umiejętnie wyprowadzali kontry.

Tuż przed końcem połowy Grecy strzelili kontaktową bramkę, sędzia jednak uznał, że Fotakis był na spalonym. Powtórki pokazały, że raczej nie miał racji.

Po przerwie Grecy wrócili do gry po koszmarnym błędzie Petra Cecha. Bramkarz Chelsea po łatwym dośrodkowaniu z lewej strony wypuścił piłkę z rąk, a Gekasowi nie pozostało nic innego jak skierować ją do pustej bramki.

Grecy do końca meczu próbowali doprowadzić do wyrównania. Na szczęście dla Czechów nie byli w stanie, albo przeszkadzał im w tym sędzia liniowy, który zbyt pochopnie podnosił chorągiewkę. Podopieczni Fernando Santosa kilkukrotnie próbowali strzelać z dystansu, ale ich próby były niecelne.

Po zwycięstwie podopiecznych Michala Bileka, najważniejszym meczem dla reprezentacji Polski będzie spotkanie we Wrocławiu. Polacy mogą nawet przegrać z Rosją - wtedy potrzebne im będzie zwycięstwo w ostatnim meczu. Jeśli wygramy ze Sborną, w sobotę wystarczy nam remis.

Wygraj piłkę prosto z meczu Polska - Rosja! Weź udział w konkursie!