Szwecja na Euro 2012. Czwórka z plusem dla fenomenalnego Ibrahimovicia, pozostali na trójki [OCENY]

Szwedzi w pierwszym meczu Euro przegrali z gospodarzami turnieju Ukraińcami, mimo, że to oni prowadzili. Nie zawiodła gwiazda ekipy Trzech Koron - Zlatan Ibrahimović, pozostali dali się stłamsić.

Andreas Isaksson 3. W pierwszej połowie bardzo dobry występ, po przerwie dwa razy zaskoczył go Szewczenko. Trzeba jednak przyznać, że gole zawalili głównie obrońcy, a nie gracz PSV Eindhoven.

Mikael Lustig 3. Gracz szkockiego Celticu nie zaliczy tego meczu do udanych. Defensor Trzech Koron sporo się napracował, jednak kilka razy dopuścił rywali do dobrych sytuacji bramkowych.

Olof Mellberg 3. Ironia losu. Boiskowy twardziel, który świetnie gra w powietrzu, przegrał taki pojedynek z Szewczenką i zawalił gola. Kibice Aston Villi ubolewają równie bardzo jak fani Trzech Koron, bo Mellberg to w tym klubie legenda.

Andreas Granqvist 3+. Najlepszy ze szwedzkich defensorów, w pierwszej połowie to głównie kilku jego interwencjom Szwedzki zawdzięczają czyste konto.

Martin Olsson 3+. Nie odstawiał nogi, walczył za dwóch. Jednak czegoś nam zabrakło w grze tego pół Kenijczyka w reprezentacji Szwecji.

Rasmus Elm 3+. To piłkarz który za wielkie pieniądze ma trafić do Liverpoolu, dziś nie pokazał umiejętności, za które w sezonie zbiera znakomite recenzje.

Kim Kallstrom 4 minus. Asysta i stoicki spokój przy golu Ibrahimovica na wielki plus. Potem jednak gracz francuskiego Olympique Lyon nie był już tak widoczny.

Sebastian Larsson 2. Prawoskrzydłowy, który od ośmiu lat gra na Wyspach, inauguracji w Kijowie nie będzie wspominał zbyt dobrze. Nie stanowił zagrożenie dla Ukraińców, nic dziwnego, że trener zdjął go z boiska w 68 minucie.

Ola Toivonen 2. Duże rozczarowanie. To jeden z graczy, który miał być siłą napędową Trzech Koron. Tymczasem na boisku prawie niewidoczny. Zmienił go Anders Svensson.

Markus Rosenberg 3. Przeciętny mecz gracza Werderu Brema. Miał swoje okazje w pierwszej połowie, lepszy był jednak bramkarz Ukraińców. Po przerwie Rosenberg był niewidoczny.

Zlatan Ibrahimović 4+. Każdy zespól chciałby mieć takiego lidera. Ibra strzelił gola, Ibra konstruował akcje, Ibra walczył do końca. Minus przy czwórce - To Ibra był przy Szewczence, gdy ten zdobywał drugiego gola.

Zmiennicy Johan Elmander, Christian Wilhelmsson i Anders Svensson grali nie za długo, losów meczu odwrócić nie potrafili.

Więcej o: