Euro 2012. Advocaat: Powinniśmy zdobyć jeszcze więcej bramek

Jesteśmy bardzo zadowoleni z meczu i osiągniętego wyniku, ale powinniśmy zdobyć jeszcze kilka bramek - powiedział selekcjoner reprezentacji Rosji Dick Advocaat po zwycięstwie nad Czechami 4:1

Rosjanie wygrali wysoko i zasłużenie po golach Alana Dzagojewa, Romana Szyrokowa i Romana Pawluczenki. Tym samym po pierwszej kolejce są zdecydowanym faworytem grupy A.

Dick Advocaat selekcjoner reprezentacji Rosji: Jesteśmy bardzo zadowoleni z meczu i osiągniętego wyniku, ale powinniśmy zdobyć jeszcze kilka bramek. Pierwsze minuty spotkania były nieco nerwowe w wykonaniu moich zawodników, ale był to głównie efekt presji związanej z pierwszym meczem rozgrywanym na mistrzostwach. Sama gra była wtedy także bardzo wyrównana, ale od momentu zdobycia pierwszej bramki przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem. To, że wygraliśmy tak wysoko z takim rywalem i na tego typu turnieju należy uznać za świetny wynik. Powinniśmy jednak zdobyć więcej goli. Tak naprawdę ruszyliśmy do ataku dopiero przy stanie 2:1 i być może inny rywal byłby w stanie nawet wyrównać. Ostatecznie jesteśmy jednak zadowoleni. Co do meczu Polaków to go nie widziałem. Wiem, że we wtorek będziemy grali na kolejnym wspaniałym stadionie i jestem przekonany, że będzie to wspaniały mecz dla obu drużyn.

Zdobądź piłkę skopaną na meczu Euro!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.