Kacper Ziemiński: Jestem w świetnej formie przy warunkach silno wiatrowych

Kacper Ziemiński, który zdołał wywalczyć kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w klasie Laser, intensywnie trenuje przed najważniejszą żeglarską imprezą w roku. - Jestem w świetnej formie przy warunkach silno wiatrowych - mówi Kacper Ziemiński.

Po wygranych eliminacjach do IO nie miałem zbyt dużo czasu na odpoczynek i relaks. Igrzyska są już bardzo blisko, tak więc musiałem zadowolić się 4 dniami urlopu, które głównie poświęciłem mojej dziewczynie ;-) i od razu pojechałem do Pucka na regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.

Regaty szczęśliwie zakończyły się dla mnie zwycięsko. Wyścigi potwierdziły, że jestem w świetnej formie przy warunkach silno wiatrowych. Ostatni dzień pokazał, że muszę jeszcze potrenować starty przy słabym wietrze. Podczas tego weekendu miałem również zaszczyt zwyciężyć w wyścigu o Puchar Prezesa Kredyt Banku.

Dzień po regatach w Pucku wyleciałem do Chorwackiego Splitu na zaplanowane już wcześniej zgrupowanie. Z tą ekipą, na której czele stoi chorwacki trener Jozo Jakelić, trenuję od października zeszłego roku. Celem zgrupowania było poprawienie startów, z którymi większość z nas miała problemy na MŚ w Boltenhagen oraz poprawienie tzw. kursu z wiatrem, który sprawia największą trudność większości żeglarzy w klasie Laser. Pogoda bardzo nam dopisała, było bardzo słonecznie i co najważniejsze mieliśmy słaby wiatr, na który bardzo liczyliśmy.

Kolejna ważna impreza w moim kalendarzu to Puchar Świata w Weymouth (04.06 - 09.06), gdzie będą rozgrywane Igrzyska Olimpijskie na przełomie lipca i sierpnia. Na akwenie olimpijskim zostaję do 18 czerwca i będę przygotowywał się konkretnie pod kątem Igrzysk. Następną relację prześlę już z Anglii ;-)

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Kacper Ziemiński/Kredyt Bank Polish Sailing Team

***

Kacper Ziemiński kwalifikację olimpijską wywalczył w Mistrzostwach Świata klasy Laser, które odbywały się w maju w niemieckim Boltenhagen. Choć w klasyfikacji generalnej regat zajął 36 miejsce, a 35 był Karol Porożyński, Ziemiński zdołał wyprzedzić klubowego kolegę w punktacji 12-7. Tym samym to właśnie Kacper Ziemiński będzie reprezentował Polskę na igrzyskach w Londynie. Dla Ziemińskiego będzie to już drugi start w olimpiadzie. W 2008 roku w Pekinie startował w klasie 470 razem z Patrykiem Piaseckim. Załoga sklasyfikowana została na 19. pozycji.

Ziemiński wygrał krajową kwalifikację olimpijską!

Więcej o: