Kadra Hiszpanii na Euro 2012 bez Davida Villi

Jak podała w oficjalnym komunikacie hiszpańska federacja napastnik reprezentacji Hiszpanii oraz Barcelony David Villa nie zagra na Euro 2012.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Decyzja zapadła po ostatnich badaniach, które Villa przeszedł we wtorek. Lekarze Barcelony w porozumieniu ze sztabem medycznym kadry zdecydowali, że dla piłkarza lepiej będzie, jeśli w reprezentacji latem nie zagra.

"Jego forma fizyczna nie jest na tyle dobra, by mógł normalnie grać na tak wyczerpującym turnieju jak mistrzostwa Europy" - czytamy w komunikacie.

Villa w grudniu podczas Klubowych Mistrzostw Świata złamał nogę i od pół roku nie grał w piłkę. W ostatnich miesiącach trwała walka z czasem, by mógł zagrać na Euro. Na początku maja katalońskie media informowały, że piłkarz rozpoczął już treningi, ale ostatnie badania wykazały, że nie jest jeszcze w pełni sił.

- Starałem się ze wszystkich sił, ale nie udało mi się wyleczyć w stu procentach. Zadzwoniłem do Vicente del Bosque i sam mu o tym powiedziałem. Choć tyle mogłem dla niego zrobić. Dziękuję kibicom za wsparcie, walczę dalej o jak najszybszy powrót na boisko - napisał na Twitterze napastnik Barcelony.

Villa w reprezentacji Hiszpanii to napastnik trudny do zastąpienia. Był najlepszym strzelcem kadry podczas dwóch ostatnich turniejów - Euro 2008 oraz MŚ 2010. Jest najskuteczniejszym napastnikiem w historii reprezentacji Hiszpanii - w 82 meczach zdobył 51 bramek.

Vicente del Bosque ostateczny skład na Euro 2012 ma podać 27 maja.

Więcej o: