Kadra Anglii na Euro 2012. Hodgson nie chce Ferdinanda

Trener reprezentacji Anglii Roy Hodgson właściwie zakończył reprezentacyjną karierę Ria Ferdinanda, informując go, że nie zostanie zabrany na Euro 2012 - donoszą angielskie media. Powołanie dostanie zatem John Terry.

Ferdinand potwierdził informację "The Sun". Hodgson miał powiedzieć mu, że nie trafi do 23-osobowej kadry, która zostanie ogłoszona w środę o godz. 13.

To oznacza, że na turniej rozgrywany w Polsce i na Ukrainie pojedzie obrońca Chelsea John Terry.

Wcześniej spekulowano, że Terry może nie znaleźć się w kadrze, ponieważ jego obecność w jednej drużynie z 81-krotnym reprezentantem kraju, który zadebiutował w reprezentacji w 1997 r., mogłaby okazać się zbyt problematyczna.

W lipcu Terry'ego czeka sprawa sądowa. Piłkarz oskarżony jest o wypowiadanie rasistowskich komentarzy, wycelowanych w młodszego brata Ferdinanda, Antona. Terry wszystkiemu zaprzecza.

Po złamaniu palca w meczu z Fulham wykluczony z kadry miał zostać również obrońca Tottenhamu Kyle Walker.

Powołania dostaną Glen Johnson z Liverpoolu i Phil Jones z Manchesteru United. Zabraknie miejsca dla Richardsa z Manchesteru City.

Innym niespodziewanym ruchem ze strony Hodgsona jest odwołanie przyszłotygodniowego, czterodniowego obozu przygotowawczego w Hiszpanii.

Zobacz koszulki reperezentacji narodowych na Euro 2012 [ZDJĘCIA]

Trener Czech: Mecz z Niemcami to moje marzenie ?

Więcej o: