Google Street View na wszystkich stadionach Euro 2012

Dzięki udostępnionej przez Google funkcji Street View kibice wybierający się na Euro 2012 już w marcu mogli przyjrzeć się z bliska najróżniejszym zakątkom polskich i ukraińskich miast-gospodarzy. Teraz usługa umożliwia im dodatkowo zapoznanie się z wszystkimi arenami turnieju.

- Przygotowany przez nas przewodnik Polish Guide, tak jak wiele osób i firm, korzysta z map Google, a teraz także ze Street View. Dzięki temu przed przybyciem do poszczególnych miast kibice będą mogli m.in. przyjrzeć się z bliska stadionowi, dowiedzieć się, jak do niego dotrzeć czy też sprawdzić, jak dostać się do Strefy Kibica - wyliczał w marcu dyrektor ds. komunikacji w spółce PL.2012 Mikołaj Piotrowski.

Google Street View wyświetla m.in. zdjęcia, które wcześniej zostały wykonane z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodzie i specjalnym trzykołowym rowerze. Korzystający z usługi do zmiany kierunku i kąta widzenia używają klawiszy strzałek na klawiaturze i myszy.

Z każdym kolejnym dniem Google rozwijał swoją usługę. Na niespełna miesiąc przed turniejem fani mogą przyjrzeć się stadionom z zewnątrz, a nawet z perspektywy trybun. Poniżej można zobaczyć efekty.

Stadion w Kijowe ?

Stadion w Doniecku ?

Stadion w Charkowie ?

Stadion we Lwowie

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion w Poznaniu

Stadion w Gdańsku ?

Stadion we Wrocławiu ?

Więcej o: